P0

Kultūra

Simonaitytės premija – Sigitui Poškui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-17


Sausio 22 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje bus nominuotas 32– asis literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos laureatas Sigitas Poškus (nuotr.).

Šios premijos tradicija užgimė 1987 m., kai Klaipėdos rajono„Jaunosios gvardijos“ kolūkis ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius pasirašė sutartį dėl premijos steigimo. Pirmuoju laureatu tapo rašytojas R. Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“. Iš 31 premijos 21 įteikta už prozą, 10 – už poeziją.  Tik dešimt laureatų yra moterys.

Simonaitytės premijos laureatas pagal tradiciją paskelbiamas ir apdovanojamas Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, artėjant rašytojos gimtadieniui – sausio 23 dienai.

Iki 2010 metų premijos mecenatais buvo bendrovės, privatūs asmenys, Klaipėdos apskrities viršininko administracija, biblioteka, kol 2011 m. I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis ir UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas pasirašė penkerių metų rašytojos premijos rėmimo sutartį. 2016 m. premijos sutartis buvo pratęsta dar penkeriems metams, didinant sumą iki 2 tūkst. Eur.

Šiemet I. Simonaitytės premijai buvo pateikti: Stasio Miliuko „Nuo senovės ir viduramžių iki Žalio velnio“; Sauliaus Šaltenio „Kalės vaikai“ 2-jų veiksmų dramos rankraštis; Vytauto Stulpino eilėraščiai „Vakarijos“; Vlado Zenkevičiaus  studija „Klaipėdos krašto pinigai 1917 -1923“; Romo Daugirdo esė „Rūke įšalusios dulkės“; Eglės Gudonytės romanas „Atversta ir apversta“; Sigito Poškaus eilėraščiai, trumpos istorijos vaikams, tėvams ir seneliams „Varškėčių skaitiniai“, „Uogienės skaitiniai“, „Palėpės skaitiniai“, „Bambuko pagaliukai“ bei „Baltijos valdovė“; Salio Šemerio atsiminimai „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėse“; Mindaugo Jono Urbono romanas „Šimtmečių melancholija“.

Anot bibliotekos pranešimo, komisijos narių dėmesį patraukė Sauliaus Šaltenio, Eglės Gudonytės, Salio Šemerio, Sigito Poškaus ir Mindaugo  Urbono kūriniai. Galutiniam balsavimui buvo atrinktos Eglės Gudonytės, Sigito Poškaus ir Mindaugo Urbono kandidatūros. Šeši iš septynių komisijos narių balsavo už tai, kad 32-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija būtų skirta Sigitui Poškui.


  2018-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt