P0

Politika

Tirs ministro elgesį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-17


Antrą skundą per pastaruosius porą mėnesių dėl  iš Klaipėdos rajono kilusio valstiečio, žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio nagrinėjusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą.

Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas klaipėdietės Seimo narės Agnės Bilotaitės pranešimo pagrindu. Ji teigia, kad B. Markauskas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovu antrai ketverių metų kadencijai be konkurso paskyrė Eriką Bėrontą. O jo vadovaujama NMA esą yra skyrusi 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT“, kurio valdybos narys ir pajininkas tuo metu buvo B. Markauskas, o šiuo metu – jo motina.

Lapkričio pabaigoje VTEK nusprendė nepradėti tyrimo dėl B. Markausko elgesio pagal grupės Seimo narių pranešimą. Pastarieji įtarė, kad B. Markausko įsakymas, kuriuo 12 proc. didinamas 2017 m. susietosios paramos už pienines karves dydis yra naudingas jo motinos Klaipėdos rajone valdomam ūkiui. Tada komisija konstatavo, kad nėra pakankamai duomenų, įrodančių asmeninį politiko suinteresuotumą.


  2018-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt