P0

Kriminalai ir nelaimės

Sulaikyti dar du telefoniniai sukčiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-25


Praėjusią savaitę pranešėme apie dviejų “eksperčių” apsilankymą pas pagyvenusias klaipėdietes. 82 m. Debreceno g. gyventoja tariamai pinigų tikrintojai atidavė 3630 eurų, o 76 m. Gedminų g. gyvenanti moteris, patikėjusi pasakojimu apie neva turimus netikrus pinigų banknotus, atidavė 4100 eurų.

Abi senjorės pareigūnams nurodė, jog pinigus paėmė jauna, liekna, apie 30 m., šviesiaplaukė moteris.

Klaipėdos policijai bendradarbiaujant su Kauno AVPK pareigūnais, netrukus buvo nustatyta, jog senyvo amžiaus klaipėdiečių pinigus paėmė 1987 m. gimusi, neteista, tačiau administracine tvarka ne kartą bausta moteris. Pati moteris neneigia paėmusi pinigus. Kadangi moteris neteista bei yra mažamečių vaikų motina, jai paskirta lengvesnė už suėmimą kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei nuolatinis registravimasis policijos įstaigoje.

Dar vienas iš senukų apgaule pinigus pasisavinęs vyras sulaikytas Klaipėdos apskrities  policijos komisariato pareigūnams bendradarbiaujant kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais.

1990 m. gimęs, daugybę kartų už vagystes, plėšimą, sukčiavimus bei smurtą artimoje aplinkoje teistas vyras įtariamas galimai apgavęs septynis senyvo amžiaus asmenis, iš kurių du gyvena Palangoje, keturi – Klaipėdos mieste bei vienas – Gargžduose.

Įtariama, jog dar 2017 m. lapkričio mėn. įtariamojo bendrininkui telefonu paskambinus Šilutėje gyvenančiai 1945 m. gimusiai moteriai ir nurodžius, jog ši už komunalines paslaugas atsiskaičiusi netikromis pinigų kupiūromis, pas senjorę atėjo tariamu „Šilutės seniūnijos darbuotoju“ prisistatęs vyras, kuris ketino išvilioti iš jos pinigų, tačiau paaiškėjus, jog moteris grynųjų neturi, įtariamasis nepatingėjo jos atvežti net iki uostamiesčio bankomato, kad ši paimtų pinigus, tuomet, paėmęs 3000 eurų, vyras pasišalino.

Dar viena moteris nuo šio vyro nukentėjo 2017 m. gruodžio 15 d., taip pat į laidinį telefoną sulaukusi skambučio apie neva turimus padirbtus pinigus – šįkart 80-metė moteris tariamam „ekspertui“ atidavė 6500 eurų.

1990 m. gimęs vyras šiuo metu yra suimtas trims mėnesiams, praneša Klaipėdos apskrities policija.

Kartu policijos pareigūnai dar kartą primena, jog nei seniūnijų darbuotojai, nei socialiniai darbuotojai, nei policijos pareigūnai į gyventojų namus neateina ir grynųjų pinigų netikrina, taip pat niekuomet neprašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenų ir prisijungimo kodų. Saugokite savo asmens duomenis ir santaupas, nepasitikėti nepažįstamais asmenimis.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-01-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt