P0

Miestas, Svarbu

Daugiaaukščio “parkingo” nestatys

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-26


Laidojamas architektų kritikos ir klaipėdiečių nuostabos internetinėje erdvėje sulaukęs Klaipėdos valdžios užmojis Bangų gatvėje, šalia Kultūros fabriko statyti daugiaaukštį garažą, kuriame būtų ne ką daugiau vietų nei dabartinėje aikštelėje.

Už tokio projekto parengimą reikės sumokėti 24 805 eurus, tačiau miesto valdžios atstovai sako, kad kitaip esą nebuvo galima nustatyti, ar įmanoma čia statyti tokį objektą.

“Atvira Klaipėda” gruodžio pradžioje rašė, kad pagal konkursą laimėjusios bendrovės „Eksploit“ parengtus projektinius pasiūlymus paaiškėjo, jog vietoje dabartinės apie 65 vietų automobilių aikštelės čia galima įrengti tik 100 vietų daugiaaukštį garažą.

„Viena tokia automobilio vieta atsieina apie 60-70 tūkstančių eurų. Tai būtų visiškai nelogiška ir absurdiška miesto investicija. Protu nesuvokiama“, – tada vykusio Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdžio metu teigė architektas Romas Gailius.

Tačiau Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas tvirtino, kad tokios sumos yra laužtos iš piršto. Esą preliminariai vienos vietos įrengimas turėtų atsieiti 3-4 kartus mažiau – iki 14 tūkstančių eurų. Be to, tokia kaina susidaro dėl ypatingų reikalavimų išorės fasadams bei būtinų šioje vietoje atlikti archeologinių tyrimų.

Visgi Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas teigia, jog jau yra priimtas politinis sprendimas tokio objekto nestatyti.

“Taip, projektavimui pinigai išleisti, bet čia kaip ir su butu – gali turėti įvairiausių norų jo remontui, bet tik specialistas gali pasakyti, ką galima, o ko negalima ar neįmanoma. Projektas bus, jei ateityje kam nors kiltų noras, galės jį realizuoti”, – sakė A. Šulcas.

Projektuotojų vizualizacija


  2018-01-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt