P0

Kriminalai ir nelaimės

Teismai dėl neįgaliesiems skirtų lėšų panaudojimo dar nebaigti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-29


Už netinkamą Užimtumo rėmimo įgyvendinimo programos dotacijų panaudojimą pernai Kretingos apylinkės teismo lygtinėmis bausmėmis nubaustas buvęs Darbo biržos darbuotojas ir verslininkai siekia išteisinimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjami buvusio Plungės teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo įgyvendinimo skyriaus vedėjo Stanislovo Striauko (nuotraukoje dešinėje), Plungės verslininkų Dariaus Jankausko ir Reginos Recepienės bei rietaviškės Reginos Leonienės apeliaciniai skundai.

Kretingos teismas buvo konstatavęs, kad S. Striaukas su minėtais verslininkais netinkamai sudarė tikslinės subsidijos sutartis ir neužtikrino Užimtumo rėmimo įgyvendinimo programai vykdyti būtinų darbo priemonių įsigijimo. Konstatuota, kad dotacijos neįgaliesiems buvo panaudotos ne pagal paskirtį.

Darbo birža civiliniu ieškiniu reikalavo atlyginti daugiau nei 100 tūkst. eurų siekiančią žalą, tačiau Kretingos rajono teismas minėtą civilinį ieškinį paliko nenagrinėtą.

S. Striaukui buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas trejiems metams. R. Recepienei teismas atseikėjo 2 metų ir 6 mėnesių, R. Leonienei – 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Abiem joms bausmės vykdymas irgi buvo atidėtas trejiems metams. D. Jankauskas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl senaties.

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjant bylą pirmadienį buvo apklausta išvadas bylai pateikusi ekspertė. Dabar bylos nagrinėjime paskelbta pertrauka.


  2018-01-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt