Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-01-31 |
Per 20 Klaipėdos miesto mokyklų biologijos ir chemijos mokytojų susirinko į Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimų institutą, kur diskutuota apie jo vykdomą tarptautinį projektą, nagrinėjantį farmacinių medžiagų cheminę apkrovą Pietų Baltijos regione.
Atkreiptas dėmesys į tai, kad žmonės neatsakingai tvarko pasenusius vaistus, juos kaupia namuose, negrąžina vaistinėms.
Nutarta kovo mėnesį surengti moksleivių forumą ir aiškintis kokiu būdu, kodėl farmacinės atliekos patenka į jūrą ir sukelia pavojų smulkiajai jūros faunai, vėliau ir ja mintantiems vėžiagyviams bei žuvims.
Kaip elgtis su senais vaistais galite paskaityti čia.
Tenka tik labai apgailestauti, kad į mūsų į jūružę patenka dar negirdėti teršalai. Ne bet kokie, o pavojingi – cheminės medžiagos arba tiesiog – vaistų atliekos. Pasirodo kad nesugebame suvokti , pagalvoti, kad negalima senus vaistus- pasibaigusiais galiojimo terminais, kt farmacines atliekas mesti į buitinių atliekų konteinerį arba tiesiai į klozetą.Arba kt.gamtos vietose…
Niekas gamtoje nedingsta. Šie pavojingi teršalai jūroje pasiekia smulkiąją fauną, vėliau ir ja mintančius vėžiagyvius ir žuvis . Aišku ir MUS. Ar norime „maitintis”žuvimi kurioje yra antibiotikų ir kt.? Grąžinkime senus vaistus ten kur juos pirkome – Į VAISTINES. Jos privalo priimti. Ir tai daro.
Aiškinkimės, tarkimės kad sustabdyti mūsų neprotingą elgesį.