P0

Miestas

Paveldui tvarkyti – Savivaldybės parama

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-31


Klaipėdos savivaldybė pradės teikti paramą saugotinais pripažintų pastatų tvarkymui. Nors į tokią paramą gali pretenduoti 203 objektų savininkai, šiemet kompensacijoms skirta tik 100 tūkst. eurų.

Teigiama, kad tokia ne itin didelė suma skiriama dėl to, kad tai tik startas, o ir paraiškų teikimo bei darbų atlikimo terminai bus gana trumpi. Kartu žadama, kad kitąmet parama bus dvigubinama.

Vertinant paraiškas prioritetas bus skiriamas fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės senamiestyje ir istoriniame naujamiestyje, esant avarinei statinio būklei. Bus atsižvelgiama ir į tai, jei savininkas ketina skirti daugiau savo lėšų.  Jei paraiškos gautų vienodą balų sumą, pirmumas bus suteikiamas pateiktajai anksčiau. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Savivaldybės skiriamų lėšų dalis projekto arba atskiro etapo įgyvendinimui sudarys iki 50 procentų jo sąmatinės vertės. Medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams galima gauti iki 70 procentų kompensaciją, tačiau ne daugiau kaip 70 tūkstančių eurų”, – trečiadienį surengtos spaudos konferencijos metu aiškino Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Jo nuomone, tokia Savivaldybė pagalba paskatins paveldosauginių pastatų tvarkybos darbus.

“Terminai labai glausti, nes norėjome startuoti kuo greičiau. Pastatų savininkams reikėtų įsivertinti, ar spės parengti projektą ir pabaigti darbus. Paraiškos priimamos iki balandžio 3 dienos. Jos bus vertinamos labai greitai – ir bus sudaryta eilė. Galbūt galima darbus planuoti etapais, nes visi jie arba vienas konkretus etapas turės būti baigti iki spalio 15 dienos”, – sakė V. Juška.

Pasak jo, vertinant paraiškas prioritetas bus skiriamas fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės senamiestyje ir istoriniame naujamiestyje, esant avarinei statinio būklei. Bus atsižvelgiama ir į tai, jei savininkas ketina skirti daugiau savo lėšų.  Jei paraiškos gautų vienodą balų sumą, pirmumas bus suteikiamas pateiktajai anksčiau.

“Su atrinktų namų savininkais bus pasirašyti ketinimų protokolai pasirašyti, o vėliau, atlikus darbus – sutartys dėl finansavimo ir bus išmokėti pinigai”, – teigė paveldosaugininkas.

Paklaustas, kodėl skirta tik 100 tūkst. suma jis aiškino, jog taip buvo nuspręsta dėl to, kad tai dar tik programos startas.

“Šiuo metu panaši programa sėkmingai veikia tik Kaune, ir Kultūros paveldo departamentas vykdo per įmonę “Lietuvos paminklai”. O visoje Lietuvoje ji sunkiai vyksta, nes sudėtinga teisinė bazė. Šiemet manome, kad suma pakankama, kitąmet mažiausiai 200 tūkstančių numatoma skirti. Be to, ir terminai labai glausti, tikimės, kad šiemet dauguma norės paprastesnių tvarkymų, fasado dažymo, tinkavimo”, – sakė specialistas.

INFORMACIJA

Teikiant paraiškas, būtina pasirinkti ir pildyti patvirtintą paraiškos formą. Paraiškos teikiamos kartu su parengtu tvarkybos darbų projektu, sąmata bei kitais būtinais dokumentais. Plačiau – www.klaipeda.lt, naujienų arba kultūros paveldo skiltyje.

Dėl paraiškų teikimo reikia kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyrių (Liepų g. 11, Klaipėda) el. paštu paveldosauga@klaipeda.lt, tel.: (8 46) 39 60 68, (8 46) 39 60 38.


  2018-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt