P0

Miestas, Svarbu

Naujoji mokykla: dar viena dėmė ant munduro

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-12


Dar vienas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nurodymo nutraukti naujosios mokyklos projektavimo sutartį nepaklausęs Klaipėdos savivaldybės administracijos tarnautojas liks su jam skirta nuobauda – įspėjimu.

Prie tokio neskundžiamo Klaipėdos apygardos teismo vedikto neseniai sulaukusio Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco prisijungė ir Socialinio reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė. Jos skundas dėl Klaipėdos apylinkės teismo sprendimo buvo atmestas penktadienį.

Šiame sklype numatomos statyti mokyklos projektas vis linksniuojamas teismuose. Žolynų bendruomenės vizualizacija

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad nuobaudų Liudvikas Dūda, Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė, Ričardas Zulcas ir Socialinio reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė sulaukė už tai, kad nepaisė minėtosios tarnybos rekomendacijos nutraukti sutartį dėl naujosios mokyklos projektavimo Žolynų kvartale. Įspėjimai jiems nepatiko ir tokias nuobaudas tarnautojai bandė panaikinti per teismą.

Gruodžio viduryje A. Špučienės, R. Zulco ir A. Daujotienės skundus nagrinėjusi Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Adolfina Simaitienė konstatavo, kad nuobaudos jiems paskirtos teisingai ir paliko jas galioti. Jos sprendimuose rašoma, kad „teismui nekyla abejonių dėl teisės pažeidimo padarymo fakto ir veikos kvalifikavimo“.

Tuo metu kita šios teismo teisėja Rasa Stonkuvienė, nagrinėjusi L. Dūdos skundą, konstatavo, kad jo veiksmuose nusižengimo nėra, nes priimdamas sprendimą kaip Viešųjų pirkimų komisijos narys jis rėmėsi ekspertų komisijos, vertinusios konkurso dalyvių kvalifikaciją, išvada. Tad L. Dūdai skirtas įspėjimas buvo panaikintas ir administracinių nusižengimų byla nutraukta.

A. Špučienė, R. Zulcas ir A. Daujotienė pateikė skundus Klaipėdos apygardos teismui dėl jiems nepalankios Klaipėdos apylinkės teismo nutarties. Pirmasis galutinio jau nepalankaus verdikto sulaukė R. Zulcas. Skundą nagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėja Regina Bertašienė konstatavo, jog nėra jokio pagrindo sutikti su R. Zulco jo argumentais.

Analogiškai nusprendė ir Klaipėdos apygardos teismo teisėja Dalia Kursevičienė, nagrinėjusi A. Daujotienės skundą.

VPT atstovė ryšiams su visuomene Sigita Zumerytė-Arlauskienė savo ruožtu „Atvirai Klaipėdai“ yra sakiusi, kad tarnyba jau priėmė sprendimą skųsti Klaipėdos apylinkės teismo nutarimą, kuriuo buvo patenkintas L. Dūdos skundas.  A. Daujotienės bylos sprendime rašoma, kad ši nutartis nėra įsiteisėjusi, tad tikriausiai jau yra apskųsta.

Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas „Atvirai Klaipėdai“ buvo sakęs, kad šios bylos yra asmeninis kiekvieno iš tarnautojų apsisprendimo reikalas, tačiau jų eiga svarbi ir Savivaldybei, nes ja remiantis galbūt reikės daryti procedūrų pakeitimus.

„Svarbu, kaip reikės toliau dirbti, ar iš tiesų komisijos nariai turi atsakyti už ekspertų sprendimus. Galbūt reikės keisti darbo pobūdį ir kiekvienam konkursui kurti atskirtas komisijas“, – sakė A. Kačalinas.

Miesto straipsnių vidus

INFORMACIJA

Mokyklos projektavimo sklypuose Senvagės g. 4 ir 6 konkurse dalyvavo 4 tiekėjai: UAB „A405“, ūkio subjektų grupė, kurią sudarė UAB „Archko“ ir UAB „Uostamiesčio projektas“, UAB „Viltekta“ ir UAB „Baltic Engineers“. Tiekėjų pasiūlymai įvertinti pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus. Laimėjusiu buvo pripažintas UAB „A405“ pasiūlymas ir su ja balandžio 6 d. sudaryta 176 999,98  Eur vertės sutartis.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Konkurso metu vienas iš ekspertų nurodė, kad  UAB „Viltekta“, UAB „Baltic Engineers“ ir UAB „A405“ pasiūlymai neatitinka detaliojo plano sprendinių, o kitas nurodė, kad visų keturių tiekėjų pasiūlymai neatitinka konkurso sąlygų. Visgi Savivaldybės sudaryta viešojo pirkimo komisija padarė išvadą, kad visų pasiūlymų techninė informacija atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

VPT taip pat buvo atkreipusi dėmesį į tai, kad „A405“ nepateikė duomenų apie savo subtiekėją, trūko kai kurių duomenų apie reikiamą projektuotojų kvalifikaciją.  Tad konstatuota, kad su „A405“ pasirašyta sutartis turėtų būti nutraukta, ir, esant poreikiui, organizuojamas naujas viešasis pirkimas.

Visgi Savivaldybė tokios rekomendacijos nepaisė ir sutarties nenutraukė. Tad VPT viešuosius pirkimus reglamentuojančius teisės aktus pažeidusiems asmenims surašė administracinių nusižengimų nutarimus – įspėjimus.

Klausimus, kad naujosios mokyklos projektavimo konkursas buvo vykdomas galimai nesilaikant visų reikalavimų kelia ir Žolynų bendruomenė.


  2018-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt