P0

Regionas

Prokuratūra siekia peržiūrėti teismo sprendimą dėl sodybų klastočių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-12


Prokuratūra praneša, kad generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus su prašymu atnaujinti procesą civilinėje byloje dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo atkuriant sodybą Pajūrio regioninio parko teritorijoje.

Minėta byla 2014 m. jau buvo išnagrinėta Klaipėdos rajono apylinkės teisme ir, remiantis 2013 m. atliktais archeologiniais tyrimais, konstatuota, kad 10 ha žemės sklype, esančiame Klaipėdos rajono Karklės kaime, buvo sodyba.

Teigiama, kad Kultūros paveldo departamentas informavo Pajūrio regioninio parko direkciją dėl galimo archeologinių tyrimų duomenų klastojimo, neadekvataus tyrimų rezultatų vertinimo. Minėta direkcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pradėti tyrimą ir kreiptis į teismą dėl proceso atnaujinimo išnagrinėtoje civilinėje byloje. Pagal Lietuvos teisės aktus atkurti sodybą valstybės saugomose teritorijose galima tik vietoje buvusios sodybos.

Prokuroro nuomone, tyrimo metu surinkti nauji įrodymai, įvertinus juos kartu su kitais civilinėje byloje esančiais įrodymais, kuriais vadovaudamasis Klaipėdos rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, neleidžia daryti tokios pat išvados, kurią 2014 m. padarė minėtas teismas, jog prašomas nustatyti juridinę reikšmę turintis faktas egzistavo. Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2014-03-05 sprendimas, kuriuo nustatytas juridinę reikšmę turintis faktas, kad bendrovei nuosavybės teise priklausančiame 10 ha žemės sklype, esančiame Karklės k., buvo gyvenamasis namas su jo priklausiniais, negali būti paliktas galioti.

Siekiant apginti viešąjį interesą generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į teismą, prašydamas atnaujinti procesą išnagrinėtoje civilinėje byloje ir išnagrinėjus bylą panaikinti Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2014-03-05 sprendimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, sakoma prokuratūros pranešime.

Po kurio laiko Klaipėdos apylinkės teismas pranešė, kad minėtoje byloje paskirtas teisėjas Vytautas Pliuskevičius. Byla bus nagrinėjama Klaipėdos rajono rūmuose, kol kas posėdžio data nepaskirta.


  2018-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt