P0

Uostas ir jūra

Jachta “Lietuva”: laukiama biudžeto patvirtinimo (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-14


Prie Klaipėdos miesto tarybos veikianti Jūrinės kultūros koordinacinė taryba antradienį buvo informuota, kad kapitalinio legendine vadinamos jachtos „Lietuva“ remonto planai nesikeičia.

VšĮ „Ostmarina“ nuotr.

Žinia, dar pernai spalį miesto Tarybos Kolegija priėmė sprendimą investuoti ir sutvarkyti kapitalinio remonto reikalaujantį laivą.

Savivaldybės administracijos turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis informavo, kad lėšos remontui suplanuotos, kitą savaitę miesto Taryba turėtų patvirtini šių metų biudžetą ir iškart žadama skelbti remonto darbų konkursą.

“Ko gero, bus tarptautinis konkursas. Skaičiuojame, kad gali prireikti apie 200 000 eurų. Remontas prasidėtų buriavimo sezonui pasibaigus, reikės kelti ant kranto ir pradėti kapitalinį remontą. Į valstybės šimtmečiui skirtą plaukimą per Baltijos uostus jachta turėtų išplaukti šiek tiek paremontuota”,  – sakė E. Simokaitis.

„Conrad 54“ tipo burinė jachta naudojama jau beveik 42-erius metus. Pagal panaudos sutartį ją eksploatuoja VšĮ „Ostmarina“.

Pernai Klaipėdos savivaldybė buvo sulaukusi beveik 90-ies buriuotojų pasirašyto kreipimosi dėl jachtos, nes jos būklė jau yra prastoka.

Atlikta defektacija parodė, kad būtina atlikti korpuso, variklio ir kitus remonto darbus. Prasčiausia padėtis yra su deniu.

Savivaldybė buvo siūliusi perimti jachtą Vyriausybei ir perduoti Jūrų muziejui, bet atsakymo pernai taip ir nesulaukta, tad miesto Tarybos Kolegija priėmė sprendimą remontui skirti Savivaldybės lėšas.

INFORMACIJA

,Lietuva“ – pirmoji lietuvių jachta, apiplaukusi pasauli ir nešusi žinią apie atgimstančią Lietuvos valstybę. Nuo 2004 metų laivas kasmet dalyvauja pasaulinėse burlaivių regatose ,,The Tall Ships Races“ ir ne kartą iškovojo prizines vietas, reprezentuoja Klaipėdą ir šalį asociacijos ,,Baltic Sail“ renginiuose. Jachtoje buriavimo praktikos sėmėsi daugiau nei 1000 buriuotojų – daugiau nei pusė visos Lietuvos buriuotojų bendruomenės. Kasmet laive patirties įgauna apie 15-25 buriavimo naujokai.


  2018-02-14

  Vienas komentaras apie “Jachta “Lietuva”: laukiama biudžeto patvirtinimo”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 88.119.118.105)

   Tai kam ta jachta priklauso, kas ir kokiu pagrindu ja naudojasi (eksploatuoja), ir kodėl savivaldybė skiria pinigų jos išlaikymui ? Belekas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt