P0

Miestas, Svarbu

Išvada: ne terasa, o pandusas ir laiptai (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-20


Dar pernai spalį „Atviros Klaipėdos“ skaitytojo kreipimosi dėka užgimusioje istorijoje dėl bendrovės „Inreal valdymas“ (UAB “Dangės krantinės”) rekonstruojamo buvusio silkių rūšiavimo sandėlio terasų teisėtumo institucijos deda tašką. Konstatuojama, kad tai yra ne terasos, o pandusas ir laiptai.

Ir nors leidimo juos įrengti valstybinėje žemėje paprašyta tik pernai gruodžio viduryje, kai šie objektai jau seniausiai stovėjo, tai nėra traktuojama kaip pažeidimas – vadinamasis STR numato, kad laiptus ir pandusus daugiabučio ar visuomeninės paskirties pastato statytojai gali įrengti ir jiems nepriklausančiame sklype. Tad reikia gauti valstybinės žemės valdytojo sutikimą, nors ir pavėluotai.

Martyno Vainoriaus nuotr.
Aiškinosi net kelis mėnesius

„Būtų išties smalsu sužinoti būdus, kaip pastatyti terasą ant dviračių tako senamiesčio centre“, – dar spalį kreipėsi į „Atvirą Klaipėdą“ klaipėdietis Kęstutis ir atsiuntė nuotraukas, kuriose matyti, kad bendrovės „Inreal valdymas“ rekonstruojamo buvusio silkių rūšiavimo sandėlio terasos gerokai susiaurino Dangės krantinę, o dviračių ir pėsčiųjų takas dabar daro vingį.

Spalio pabaigoje Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) „Atvirą Klaipėdą“ informavo, kad jos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus specialistas atliks žemės naudojimo valstybinės kontrolės neplaninį patikrinimą. Jo metu turėjo būti tikrinama,  ar nurodytoje vietoje nėra savavališkai užimta valstybinė žemė. Lapkričio viduryje NŽT informavo, kad Klaipėdos skyrius dėl šios situacijos patikslinimo kreipsis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybų inspekciją (VTPSI).

Pastaroji sausio 9-ąją sukvietė visas susijusias institucijas, statytojus ir projektuotojus į patikrą vietoje.

Kokios išvados?

Kai apie patikros rezultatus “Atvira Klaipėda” pasiteiravo tiek NŽT, tiek VTPSI, sulaukėme atsakymų, kuriuose pirmiausia buvo akcentuojama, kad “Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyriaus inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas patikrinimo metu jokių pretenzijų dėl rekonstruojamo statinio neturėjo, jis informavo, kad pastatui Turgaus g. 37 A 2017-10-18 suteiktas Autentiškumo ženklas, šiuo ženklu ir sertifikatu apdovanojami autentiškai atkurti pastatai, išsaugoję unikalias istorines savybes”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

NŽT informavo, jog atlikęs patikrinimą Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas nustatė, kad čia įrengta ne terasa, bet “laiptų aikštelė su pandusu neįgaliesiems”. O laiptai ir pandusas yra neatsiejama pastato dalis, “skirta patenkinti esminius pastato eksploatavimo reikalavimus, gaisrinės saugos reikalavimus, neįgaliųjų poreikius”.

Statybų inspekcija savo ruožtu akcentavo, kad “Dangės krantinės” pateikė NŽT skyriaus 2015-03-05 sutikimą tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, bei inžinerinių tinklų plano kopiją, kurioje grafiškai pavaizduota laiptų aikštelė.

Kartu NŽT informavo, kad statytojas tik 2017-12-13 raštu kreipėsi prašydamas išduoti raštišką sutikimą dėl panduso ir laiptų aikštelės įrengimo nesuformuotame valstybinės žemės sklype. Toks leidimas buvo išduotas sausio 15-ąją.

NŽT Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Ruslanas Golubovas akcentavo, kad šis leidimas buvo išduotas tik po minėtojo patikrinimo, kurio metu buvo konstatuota, jog tai yra laiptai ir pandusas. O STR 1.05.01:2017 4 priedo 1.7. papunktis nurodo, kad statytojui nereikia valdyti žemės sklypo kai prie daugiabučio namo ar visuomeninės paskirties pastato valstybinėje žemėje įrengiami laiptai, pandusai, keltuvai, liftai ar kitaip keičiama pastato išvaizda.

VTSPI atstovė viešiesiems ryšiams Ligita Luščiauskaitė savo ruožtu teigė, kad statybos darbų atlikimas be privalomo valstybinio žemės patikėtinio sutikimo pažeidžia teisės aktų reikalavimus, bet jis yra pašalinimas gaunant atitinkamą sutikimą. Šiuo atveju tokį NŽT sutikimą statytojas gavo sausio 15-ąją ir jį pateikė inspekcijai.


  2018-02-20

  2 komentarai “Išvada: ne terasa, o pandusas ir laiptai”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 88.119.118.105)

   Laukiame sekančių bajerių, kai naikinsite fontaną ir kalsite ten dar du pastatus.

  2. AvatarVilma (IP: 195.14.177.98)

   Dviračių tako projektas buvo parengtas ir paklotas takas yra toks, koks buvo numatytas tame projekte. Visi tako vingiai tame projekte taip pat numatyti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt