P0

Kultūra

10 metų kadencijos – ir kultūros įstaigų vadovams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-21


Pranešama, jog Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtiems įstatymų projektams, kurie nustato kadencijas visiems kultūros įstaigų vadovams, o nacionalinių ir valstybinių įstaigų – ir kadencijų ribojimą. Šių įstaigų vadovų pareigas bus galima užimti ne ilgiau kaip dvi kadencijas po penkerius metus iš eilės, t. y. dešimt metų.

Tokį teisinį reguliavimą Kultūros ministerija siūlo taikyti Lietuvos nacionalinės, apskričių, viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų, nacionalinių ir respublikinių muziejų, valstybės kultūros centrų bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovui. Išimtis – tik savivaldybių pavaldumo kultūros įstaigoms.

Jonas Sakalauskas (kairėje) Klaipėdos muzikinio teatro vadovu neišbuvo ne vienos kadencijos –  laimėjęs konkursą, jis tapo Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu. Dabar kadencijos bus pradėtos skaičiuoti ir ilgametei Jūrų muziejaus direktorei Olgai Žalienei (dešinėje), Palmiros Mart nuotr.

„Atsakingas, efektyvus ir skaidrus kultūros įstaigų valdymas tiesiogiai priklauso nuo vadovų. Todėl siekdami didinti valstybės įstaigų veiklos skaidrumą ir veiksmingumą, siūlome įteisinti vadovų darbo kadencijas ir jų limitą nacionalinių ir valstybinės reikšmės įstaigų bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generaliniam direktoriui“, – ministerijos pranešime cituojama kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, primindama, kad dviejų kadencijų ribojimas jau yra taikomas nacionalinių ir valstybinių teatrų bei koncertinių organizacijų vadovams.

Ministrės teigimu, atsižvelgiant į tai, kad regionuose trūksta profesionalių kultūros įstaigų darbuotojų, savivaldybių pavaldumo kultūros įstaigų vadovams taikoma kadencijų ribojimo išimtis.

Tikimasi, kad šios permainos pagyvins kultūros vadybininkų sektoriaus apykaitą, gerins jų kompetencijas, sudarys sąlygas į kultūros įstaigų vadovybę įsilieti naujos kartos kultūros vadybininkams.

Įstatymų projektuose yra numatyta, kaip organizuoti perėjimą prie naujos vadovų skyrimo tvarkos.

Tiems vadovams, kurie buvo paskirti neterminuotai, būtų taikomas vienerių metų pereinamasis laikotarpis. Terminuotam laikui paskirti vadovai galės užbaigti savo kadenciją.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-02-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt