P0

Švietimas

Trijose mokyklose – ugdymo naujovės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-21


Klaipėdos miesto Taryba trečiadienį pritarė, kad trijose uostamiesčio mokyklose nuo naujų mokslo metų būtų pradėtos taikyti naujos ugdymo programos ar “elementai”.

Hagerty Ryan (pixnio.com) nuotr.

Pavienėse Baltijos gimnazijoje klasėse bus pradėtos įgyvendinti “pagrindinio ugdymo II dalies ir vidurinio su inžineriniu ugdymu programos”. Aiškinamajame rašte rašoma, kad gimnazija yra pasirengusi numatomiems pokyčiams – joje dirba aukštos kvalifikacijos mokytojai, vykdomas pilotinis bandymas fizikos, chemijos pamokose, bendradarbiaujama su verslo atstovais, Kauno technologijos universitetu, tariamasi dėl bendradarbiavimo sričių su Klaipėdos universitetu.

Akcentuoja, kad šalia esančioje Martyno Mažvydo progimnazijoje inžinerinio ugdymo kryptis įgyvendinama pradinio ir pagrindinio ugdymo I dalies programose jau nuo 2016 metų, tad miesto mokiniams dabar bus sudaryta galimybė nuo 1 klasės iki mokyklos baigimo plėtoti inžinerinę kompetenciją.

Simono Dacho progimnazijoje nuo šių metų rugsėjo pavienėse klasėse bus pradėti taikyti “novatoriško verslumo ugdymo sampratos elementai”. Akcentuota, kad čia jau sėkmingai taikomi patyriminio mokymosi (per praktinę veiklą) metodai, bendrojo ugdymo dalykuose plačiai naudojama tiriamoji veikla, bendradarbiaujama su Oksfordo, Vilniaus ir Klaipėdos universitetais, verslo partneriais.

O „Versmės“ progimnazijoje nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. pavienėse klasėse bus pradėti taikyti “klasikinio ugdymo sampratos elementai”. Specialios darbo grupės nariai progimnazijos vadovui rekomendavo per metus bendruomenėje aiškiau susitarti, kurie sampratos elementai bus taikomi, koks šių elementų pagalba bus formuojamas ugdymo turinys, kokie mokinių poreikiai ir gebėjimai, vertybinės nuostatos bus plėtojamos. Taip pat buvo pasiūlyta konsultuotis su „Žemynos“ gimnazijos pedagogais, kurie tokiu elementus ugdymo procese taiko nuo 2016 m.


  2018-02-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt