P0

Verslas

Ispanai Klaipėdos LEZ investuoja 10 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-27


Ispanijos maisto ir kosmetikos pramonės tiekėja „Capella Baltica“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) investuoja 10 mln. EUR į 2500 kv. m ploto miltelių ir aliejinių ekstraktų gamyklą bei laboratoriją. Bendrovė ketina įdarbinti iki 40-ies inžinierių, biochemikų ir kitų specialistų, o produkciją eksportuoti į ES, JAV, Kanados ir Azijos rinkas, praneša Klaipėdos LEZ.

„Capella“ Klaipėdoje gamins ekstraktus maisto ir kosmetikos pramonėms naudodamasi inovatyvia dimetilo eterio ekstraktų gamybos technologija. Pastaruosius du metus tobulinusi ir patentavusi šią technologiją, „Capella“ jau kitąmet pradės aplinkai draugišką gamybą ir augalinius ekstraktus ir aliejus, įskaitant pagamintus iš kavos pupelių, tieks kosmetikos, maisto, farmacijos ir kitoms bendrovėms. Kompanija yra numačiusi 5 tonų per dieną gamybos pajėgumus.

„Capella“ generalinis direktorius Evgeny Strazding sako, kad Klaipėda gamyklai buvo pasirinkta atsižvelgus į idealią miesto geografinę padėtį ir logistikos infrastruktūrą, taip pat į kvalifikuotus uostamiesčio darbuotojus ir palankią mokestinę aplinką.

„Mūsų produkciją pirmiausia naudos kosmetikos kompanijos, todėl ir klientai bus iš sąlyginai daug kosmetikos naudojančių regionų: Europos, Šiaurės Amerikos, taip pat perspektyviu laikome Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną. Savo ruožtu žaliavą importuosime iš Pietų Amerikos. Tad žiūrint iš logistinės perspektyvos, Klaipėda yra pačioje mūsų tiekimo ir pardavimų grandinės kryžkelėje su efektyviais jūrų ir sausumos transporto sprendimais“, – pranešime cituojamas E. Strazding.

Jis taip pat pabrėžė stiprią Klaipėdos akademinę bendruomenę, jos atliekamus tyrimus ir aukštas klaipėdiečių kompetencijas inžinerijos ir biochemijos srityse. Taip pat kompanija šiuo metu analizuoja Lietuvos tiekėjų siūlomą įrangą, medžiagas ir paslaugas – E. Strazding tikina, kad pirkimų Lietuvoje tikrai bus.

„Capella“ gamyklos statybos prasidės šią vasarą, o gamybą numatoma pradėti 2019-ųjų gegužę. 2500 kv. m ploto kompanijos fabrike suplanuotos gamybos, administracinės ir sandėliavimo patalpos bei laboratorija.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ generalinis direktorius, sveikina „Capella“ sprendimą investuoti Klaipėdoje. Pasak jo, ši kompanija puikiai atitinka Klaipėdos miesto strateginį siekį plėtoti moksliniais tyrimais ir inovacijomis grįstą gamybą.

Teigiama, kad „Capella“ prisijungia prie jau 28 Klaipėdos LEZ veikiančių investuotojų.

Ši investicija – jau antroji Klaipėdos LEZ 2018-aisiais. Sausį apie 4 mln. EUR investicijas į gamybą Klaipėdos LEZ paskelbė „Focus Fabrication Group“, vamzdynų naftos ir dujų pramonei gamintoja ir tiekėja.

INFORMACIJA

Klaipėdos LEZ savo veiklą vykdo nuo 2002 m. ir yra pirmoji iš šiuo metu šalyje veikiančių šešių laisvųjų ekonominių zonų. 412 h ploto zonos specializaciją plastiko, elektronikos prietaisų, plieno konstrukcijų gamybos, taip pat energetikos, metalo apdirbimo srityse nulėmė teritorijos lokacija, regiono darbo jėgos kvalifikacija ir vystoma infrastruktūra. Šiandien Klaipėdos LEZ yra didžiausia laisvoji ekonominė zona Lietuvoje pagal pritrauktų investicijų ir sukurtų darbo vietų skaičių. Baltijos šalių regione Klaipėdos LEZ išsiskiria savo paslaugomis, kurios leidžia investuotojams sustartuoti ypač greitai. Šiemet už tai jį pelnė įvertinimą viso pasaulio laisvųjų ekonominių zonų apdovanojimuose, organizuojamuose „Financial Times“ leidinio „FDI Magazine“.

Sutartis dėl veiklos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje šiuo metu yra pasirašiusios 29 įmonės. Du trečdaliai bendrovių – užsienio kapitalo. Didžioji dalis teritorijoje gaminamos produkcijos yra skirta eksportui.

 


  2018-02-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt