P0 mobilus

Kriminalai ir nelaimės

Rokeris Ilja Gun prisivažinėjo

Avatar

Martynas Vainorius
2018-03-05


Dviejų instancijų teismai konstatavo, kad už “žygdarbį” kelyje klaipėdiečių roko grupės „Royce“ narys Ilja Gun turi ne tik trejiems metams neteikti vairuotojo pažymėjimo, bet ir sumokėti  1250 Eur baudą bei atsisveikinti su automobiliu „Volvo XC 90“.

Teismas pažymėjo, kad Ilja Gun (centre) sistemingai daro Kelių eismo taisyklių pažeidimus (anksčiau baustas 10 kartų), neblaivus vairavo nebe pirmą kartą.

Pats rokeris, jau ne kartą ir iki tol turėjęs reikalų su Kelių policija, sako dabar galintis pykti tik ant savęs ir žada važinėsiantis viešuoju transportu.

I. Gun buvo jau sulaukęs Klaipėdos rajono apylinkės teismo verdikto. Gruodžio 22 d. jam buvo paskirta minėtoji bausmė už tai, kad vyras gruodžio 3-iosios naktį, apie 2.06 val., būdamas neblaivus (1,04 promilės girtumas), vairuodamas automobilį „Volvo XC 90“ neskelbiamioje vietoje atsitrenkė į kelio ženklą, jį nulaužė, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė, o atvykusiems pareigūnams nepateikė vairuotojo pažymėjimo.

Skųsdamas šį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui I. Gun prašė nekonfiskuoti automobilio ir sutrumpinti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą iki 1 metų.  Muzikantas aiškino, kad automobilis priklauso jam ir sutuoktinei bendrosios jungtinės nuosavybės teise, tad naudojamas šeimos poreikiams tenkinti. Automobilis esą ypač reikalingas, kad galėtų vežioti vaiką pas medikus, į specialius užsiėmimus.

Skunde I. Gun rašė, kad dėl savo poelgio prisipažįsta, gailisi, supranta, kad “tai palies visą jo šeimą, didžiausia našta teks sutuoktinei, kuri turės perimti didelę įsipareigojimų dalį”.

Tačiau Kelių policija prašė apeliacinio skundo netenkinti, o Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Savinijus Katauskas ir priėmė tokį sprendimą.

Sprendime konstatuojama, kad pagal išrašą “Volvo XC 90” savininkas ir valdytojas visgi yra pats I. Gun. Pažymėta ir tai, kad vyras sistemingai daro administracinius nusižengimus (anksčiau baustas 10 kartų), neblaivus vairuoja nebe pirmą kartą, be to, paskutiniai keturi pažeidimai (tarp kurių ir ankstesnis vairavimas neblaiviam) padaryti būtent automobiliu „Volvo XC 90“.

“Todėl, įvertinus visų reikšmingų aplinkybių visumą, byloje dėl padarytų nusižengimų pagrįstai taikytas automobilio konfiskavimas”, – konstatavo nutartį priėmęs teisėjas.

Sprendime taip pat akcentuojama, kad 3 metams atimamas vairuotojo pažymėjimas yra minimali sankcija už tokį pažeidimą. Švelnesnę administracinio poveikio priemonę galima paskirti, tačiau Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyse ne kartą pažymėta, kad tai gali būti taikoma tik išskirtiniais atvejais, kai aplinkybių visuma rodo, jog numatytos nuobaudos skyrimas prieštarautų teisingumo ir proporcingumo principams.

Teismo nuomone, savo elgesiu I. Gun rodo, kad “išvadų iš ankstesnių pažeidimų nedaro, savo teise vairuoti transporto priemones naudojasi neatsakingai, o jam anksčiau taikytos nuobaudos, tame tarpe ir susijusios su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu, nebuvo efektyvios, prevencinio poveikio neturėjo”.

“Akivaizdu, kad šeimos poreikiai nesulaiko apelianto nuo sistemingo teisės pažeidimų darymo”, – rašoma nutartyje.

Straipsnio viduje 10 mobilus

I. Gun “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad byla ir jai reikalingais argumentais rūpinosi advokatas, o jis dabar žada naudotis viešuoju transportu.

“Dabar galiu pykti tik ant savęs”, – sakė atlikėjas.

Paklaustas, kokie buvo tie teismo nutartyje minimi 10 Kelių eismo pažeidimų, pašnekovas sakė, kad tai buvo “radarčikai”.

“O tą kitą kartą kai buvo užfiksuotos promilės, tai tik labai nežymiai buvo viršyta leistina riba”, – tikino jis.


2018-03-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt