P0

Svarbu, Transportas

Per šventes miestiečius veš nemokamai?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-03-07


Po to, kai Šviesų festivalio metu dėl susidariusių milžiniškų transporto spūsčių uostamiestis buvo paralyžiuotas, Klaipėdos valdžia ėmė mąstyti apie tai, kaip ateity išvengti panašių situacijų.

Kaip vieną iš galimų alternatyvų – per valstybines šventes miestiečius vežti visuomeniniu transportu nemokamai – antradienį  svarstė mero sudaryta nuolatinė darbo grupė transporto problemoms spręsti.

Per Šviesų festivalį miesto gatvės dėl daugybės automobilių buvo paralyžiuotos, Martyno Vainoriaus nuotr.

“Apsispręsta, jog klaipėdiečiai nusipelnė galbūt per kai kurias didžiąsias šventes naudotis viešuoju transportu nemokamai”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė vicemeras Artūras Šulcas. Kartu jis samprotavo, kad nemokamų pietų nebūna, o už nemokamą daiktą sumoka tas, kas tą nemokamą daiktą užsako  – šiuo atveju tai būtų Klaipėdos miesto savivaldybė.

“Bet kiek tų dienų būtų ir kurios – mes sutarėm analizuoti plačiau, nes pasiūlymų gali būti įvairių ir gali būti atidaryta Pandoros skrynia”, – filosofiškai situaciją komentavo vicemeras, pridūręs, kad tokia paslauga galėtų atlikti ir edukacinę  funkciją. Esą galbūt tada žmonės iš savo automobilių persėstų į visuomeninį transportą ir taip galima būtų suvaldyti transporto srautus, “kaip kad per Šviesų festivalį nesibruktų su savo automobiliais”.

Pasak A. Šulco, kaip būtų ši paslauga apmokama, turi būti numatyta Savivaldybės veiklos planuose ir Savivaldybės biudžete, o šiam siūlymui turėtų pritarti miesto Taryba.

Kadangi šių metų miesto biudžetas jau patvirtintas, tokios paslaugos greičiausiai galima tikėtis jau tik kitais metais.

Priminsime, kad sostinės valdžia tokias nemokamas pavėžėjimo paslaugos ne tik valstybinių švenčių metu, bet, pvz., ir vykstant Knygų mugei teikia vilniečiams jau ne pirmi metai.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2018-03-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt