P0

Nuomonės

Nepigių titulų troškulys

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-03-16


Mieli “Atviros Klaipėdos” skaitytojai, noriu jūsų paklausti – ar ruošdamiesi pasiilsėti svečioje šalyje prie jūros tikrai domitės, ar tas paplūdimys, kuriame poilsiausite, turi Mėlynąją vėliavą? Klaipėdos valdžia yra šventai įsitikinusi, kad besidominčiųjų tokia vėliava yra tiek daug, kad verta kasmet mokėti po 10 000 mūsų visų uždirbtų eurų tokią vėliavą vienam sezonui dovanojančiai organizacijai.

Kenneth Allen (geograph.ie) nuotr.

Taip, visiškai teisingai išgirdote, ne parduodančiai, o dovanojančiai. Būtent taip rašoma aiškinamajame Savivaldybės administracijos rašte, kuriuo prašoma miesto politikų pritarimo išleisti tuos 10 000 eurų vėliavai-dovanai. Beje, per metus ši dovana pabrango – pernai už mėlyną audinį Smiltynėje teko sumokėti viso labo tik 8 000 eurų.

Kai kurie į vieną taktą su tokią iniciatyvą keliančiais tarnautojams linguojantys politikai tikina, kad tokia vėliava labai svarbi rinkodarai. Visgi būčiau linkęs labiau tikėti, kad pati geriausia rinkodara yra atsiliepimai, sklindantys iš lūpų į lūpas arba internete, keliautojams skirtuose portaluose. Tai gal visgi būtų geriau skirti tuos 10 000 eurų naujiems įrenginiams paplūdimiuose, takeliams tvarkyti ar tiesiog smėliui valyti? Kad tokių nuoširdžių atsiliepimų būtų daugiau.

Visgi negalima atmesti ir prielaidos, kad ta už 10 000 eurų dovanojama vėliava iš tiesų yra labai svarbi. Bet ar tai buvo patikrinta realybėje? Ar buvo atliktos į turizmo informacijos centrą užsukusių turistų arba paplūdimiuose besiilsėjusių svečių apklausos, kiek jų čia atvyko būtent dėl tos Mėlynosios vėliavos?

Kita vertus, pirkti sau tokias nepigias dovanas pas mus jau tampa tradicija – juk ir Europos sporto miestu šiemet galime vadintis ne už ačiū, o už 10 000 eurų, sumokėtų daugelio tikriausiai pirmą kartą girdimai organizacijai „ACES Europe“.

Taigi, mieli skaitytojai, gal žinote, kokį dar titulą mūsų miestas galėtų sau pasidovanoti, pavyzdžiui, kitąmet? Pasidalinkite idėjomis komentarų skiltyje.


  2018-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt