P0

Miestas, Svarbu

Naujoji mokykla: su dėmėmis jau visi (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-03-26


Ir paskutinis Klaipėdos savivaldybės tarnautojas, nepaisęs Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nurodymo nutraukti naujosios mokyklos projektavimo sutartį, sulaukė neskundžiamo teismo sprendimo, kuriuo jam paliktas minėtosios tarnybos pareikštas įspėjimas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda buvo vienintelis iš skundus teismams pateikusių kolegų, sulaukęs palankaus verdikto Klaipėdos apylinkės teisme. Tačiau tokį  teisėjos Rasos Stonkuvienės sprendimą praėjusį penktadienį panaikino Klaipėdos apygardos teismas.

Su dėmėmis ant munduro dėl šios istorijos jau yra Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė, Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas bei Socialinio reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė. Visų jų skundai buvo atmesti abiejų instancijų teismuose.

VPT skundą dėl Miesto ūkio departamentui palankaus žemesnės instancijos teismo sprendimo nagrinėjusi teisėja Edita Lapinskienė akcentavo, kad už netinkamai atliktas savo pareigas atsakyti turi viešųjų pirkimų komisijos nariai, taip pat ir L. Dūda.

Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas „Atvirai Klaipėdai“ buvo sakęs, kad šios bylos yra asmeninis kiekvieno iš tarnautojų apsisprendimo reikalas, tačiau jų eiga svarbi ir Savivaldybei, nes ja remiantis galbūt reikės daryti procedūrų pakeitimus.

„Svarbu, kaip reikės toliau dirbti, ar iš tiesų komisijos nariai turi atsakyti už ekspertų sprendimus. Galbūt reikės keisti darbo pobūdį ir kiekvienam konkursui kurti atskirtas komisijas“, – sakė A. Kačalinas.

INFORMACIJA

Mokyklos projektavimo sklypuose Senvagės g. 4 ir 6 konkurse dalyvavo 4 tiekėjai: UAB „A405“, ūkio subjektų grupė, kurią sudarė UAB „Archko“ ir UAB „Uostamiesčio projektas“, UAB „Viltekta“ ir UAB „Baltic Engineers“. Tiekėjų pasiūlymai įvertinti pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus. Laimėjusiu buvo pripažintas UAB „A405“ pasiūlymas ir su ja balandžio 6 d. sudaryta 176 999,98  Eur vertės sutartis.

Konkurso metu vienas iš ekspertų nurodė, kad  UAB „Viltekta“, UAB „Baltic Engineers“ ir UAB „A405“ pasiūlymai neatitinka detaliojo plano sprendinių, o kitas nurodė, kad visų keturių tiekėjų pasiūlymai neatitinka konkurso sąlygų. Visgi Savivaldybės sudaryta viešojo pirkimo komisija padarė išvadą, kad visų pasiūlymų techninė informacija atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

VPT taip pat buvo atkreipusi dėmesį į tai, kad „A405“ nepateikė duomenų apie savo subtiekėją, trūko kai kurių duomenų apie reikiamą projektuotojų kvalifikaciją.  Tad konstatuota, kad su „A405“ pasirašyta sutartis turėtų būti nutraukta, ir, esant poreikiui, organizuojamas naujas viešasis pirkimas.

Visgi Savivaldybė tokios rekomendacijos nepaisė ir sutarties nenutraukė. Tad VPT viešuosius pirkimus reglamentuojančius teisės aktus pažeidusiems asmenims surašė administracinių nusižengimų nutarimus – įspėjimus.

Miesto straipsnių vidus

Klausimus, kad naujosios mokyklos projektavimo konkursas buvo vykdomas galimai nesilaikant visų reikalavimų, kelia ir Žolynų bendruomenė.


  2018-03-26

  Vienas komentaras apie “Naujoji mokykla: su dėmėmis jau visi”

  1. AvatarJoris (IP: 185.127.1.239)

   Be skandalu, ilgu ir beprasmiu gincu Klaipedoje projektai nejuda. Kiek laiko ir pinigu prarandame…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt