Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-03-26 |
Dvi dienas iš eilės – balandžio 3 ir 4 d. – Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks įdomių mokslinių knygų pristatymai.
Balandžio 3-ąją 18 val. čia kviečiami studijuojantys etnokultūrą ar tradicinę liaudies muzikos kūrybą: bus pristatytos dvi Rūtos Vildžiūnienės mokomosios knygos„ Gyvenu, kai dainuoju“ ir „Toli mano giminėlė“. Renginyje dalyvaus KU folkloro ansamblis „Auksodis“ ir Priekulės kultūros centro folkloro ansamblis „Vėlingis“.
R. Vildžiūnienės knygose nagrinėjami senieji lietuvių etninio paveldo žanrai: dainos, žaidimai, rateliai, aptariama regioninė priklausomybė, atlikimo aplinkybės, apeiginiai momentai, analizuojamos poetinių tekstų prasmės.
Šalia teorinės medžiagos leidiniuose pateikiami iš įvairiausių dainynų surinkti dainų pavyzdžiai, liudijantys savitą ne tik skirtingų Lietuvos regionų, bet ir atskirų žanrų muzikinę kalbą. Paruošta metodinė medžiaga galėtų būti naudinga ne tik studentams, bet ir etninės kultūros ugdytojams mokyklose bei ikimokyklinėse įstaigose, taip pat visiems, kuriems rūpi gyva autentiška kultūra.
Balandžio 4 d. 17.30 val. vyks knygos „Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ sutiktuvės.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkai Vasilijus Safronovas ir Nijolė Strakauskaitė bei įstaigos Neringos muziejai direktorė Lina Motuzienė pristatys pernai išleistą knygą „Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ (sudarytojai Lina Motuzienė ir Vasilijus Safronovas).
1894 m. Tilžėje paskelbtas Minzloffo albumas – pirmasis etnografinių nuotraukų rinkinys apie lietuvius. Nors pavienės jo nuotraukos vėliau ne sykį reprodukuotos, visas albumas yra tapęs bibliografine retenybe. Bene vienintelį viešai prieinamą jo egzempliorių saugo Berlyno valstybinė biblioteka – beje, kurį laiką manyta, kad ir jis dingo per Antrąjį pasaulinį karą.
Specialiai šiam leidiniui Minzloffo albumas buvo suskaitmenintas ir dabar perleidžiamas naujai. Vokiečių ir pirmą kartą lietuvių kalbomis pateikiamas albumas kartu su Georgo Sauerweino tekstais bei istorikų ir menotyrininkų parašytais moksliniais įvadais. Juose atskleidžiama Roberto Minzloffo veikla Rytų Prūsijoje, (Prūsijos) Lietuvoje ir Kuršių nerijoje, analizuojami kontekstai, kuriuose pasirodė nuotraukų albumas ir Georgo Sauerweino kūrinys, atkreipiantis dėmesį į Prūsijos lietuvių padėtį Vokietijos imperijoje.
Abu renginiai nemokami.
Parašykite komentarą