P0

Kultūra

Pristatys mokomuosius mokslinius leidinius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-26


Dvi dienas iš eilės – balandžio 3 ir 4 d. – Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks įdomių mokslinių knygų pristatymai.

Balandžio 3-ąją 18 val. čia kviečiami studijuojantys etnokultūrą ar tradicinę liaudies muzikos kūrybą: bus pristatytos dvi Rūtos Vildžiūnienės mokomosios knygos„ Gyvenu, kai dainuoju“ ir „Toli mano giminėlė“. Renginyje dalyvaus KU folkloro ansamblis „Auksodis“ ir Priekulės kultūros centro folkloro ansamblis „Vėlingis“.

R. Vildžiūnienės knygose nagrinėjami senieji lietuvių etninio paveldo žanrai: dainos, žaidimai, rateliai, aptariama regioninė priklausomybė, atlikimo aplinkybės, apeiginiai momentai, analizuojamos poetinių tekstų prasmės.

Šalia teorinės medžiagos leidiniuose pateikiami iš įvairiausių dainynų surinkti dainų pavyzdžiai, liudijantys savitą ne tik skirtingų Lietuvos regionų, bet ir atskirų žanrų muzikinę kalbą. Paruošta metodinė medžiaga galėtų būti naudinga ne tik studentams, bet ir etninės kultūros ugdytojams mokyklose bei ikimokyklinėse įstaigose, taip pat visiems, kuriems rūpi gyva autentiška kultūra.

Balandžio 4 d. 17.30 val. vyks knygos „Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ sutiktuvės.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkai Vasilijus Safronovas ir Nijolė Strakauskaitė bei įstaigos Neringos muziejai direktorė Lina Motuzienė pristatys pernai išleistą knygą „Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ (sudarytojai Lina Motuzienė ir Vasilijus Safronovas).

1894 m. Tilžėje paskelbtas Minzloffo albumas – pirmasis etnografinių nuotraukų rinkinys apie lietuvius. Nors pavienės jo nuotraukos vėliau ne sykį reprodukuotos, visas albumas yra tapęs bibliografine retenybe. Bene vienintelį viešai prieinamą jo egzempliorių saugo Berlyno valstybinė biblioteka – beje, kurį laiką manyta, kad ir jis dingo per Antrąjį pasaulinį karą.

Specialiai šiam leidiniui Minzloffo albumas buvo suskaitmenintas ir dabar perleidžiamas naujai. Vokiečių ir pirmą kartą lietuvių kalbomis pateikiamas albumas kartu su Georgo Sauerweino tekstais bei istorikų ir menotyrininkų parašytais moksliniais įvadais. Juose atskleidžiama Roberto Minzloffo veikla Rytų Prūsijoje, (Prūsijos) Lietuvoje ir Kuršių nerijoje, analizuojami kontekstai, kuriuose pasirodė nuotraukų albumas ir Georgo Sauerweino kūrinys, atkreipiantis dėmesį į Prūsijos lietuvių padėtį Vokietijos imperijoje.

Abu renginiai  nemokami.


  2018-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt