P0

Uostas ir jūra

Buvęs Uosto direkcijos darbuotojas “atvėsti” neturėjo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-28


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) Statybos ir eksploatacijos skyriaus vyr. projektų vadovo Žymanto Sinkevičiaus.

Buvo aiškinamasi, ar jis tinkamai laikėsi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatyto vadinamojo vienerių metų „atvėsimo“ laikotarpio. Šis teisės aktas draudžia pareigas valstybinėje tarnyboje nustojusiems asmenims vienerius metus dirbti įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės vadovu, pavaduotoju, tarybos ar valdybos nariu ar eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos ir kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus asmens tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą. Nustojusiems eiti pareigas valstybinėje tarnyboje taip pat draudžiama vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jie paskutinius metus dirbo.

Tyrimas atliktas KVJUD pranešimo pagrindu. Jame teigta, jog nepraėjus metams po tarnybos KVJUD pabaigos, Ž. Sinkevičius įsidarbino AB „Latvijas tilti“ Klaipėdos filiale ir po to atstovavo šiai bendrovei KVJUD.

Anot VTEK pranešimo, tiriant buvo svarbu nustatyti, ar Ž.Sinkevičius laikytinas valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu. Tačiau iš surinktų dokumentų esą negalima vienareikšmiškai teigti, kad Ž. Sinkevičiui KVJUD buvo suteikti vidaus ar viešojo administravimo įgaliojimai. Jo funkcijos buvo prižiūrėti ir kontroliuoti procesus, susijusius su rangos darbų tinkamu vykdymu. Be to, konstatuota, kad Ž. Sinkevičius neturėjo pavaldžių asmenų ir negalėjo priimti vienasmenių sprendimų, duoti privalomo pobūdžio nurodymų sau nepavaldiems asmenims (kiek tai susiję su viešuoju administravimu).

Tad VTEK padarė išvadą, jog Ž. Sinkevičius nelaikytinas valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, todėl tyrimas ir buvo nutrauktas.


  2018-03-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt