P0

Kriminalai ir nelaimės

Naftininkus pasivijo dar viena byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-06


“Atvira Klaipėda” jau skelbė apie 2017 m. gruodžio 27 d. Klaipėdos apygardos teismo priimtą nuosprendį vadinamojoje naftininkų byloje.

Generalinė prokuratūra praneša Klaipėdos apygardos teismui perdavusi nagrinėti dar vieną baudžiamąją bylą, kurioje nauji kaltinimai pareikšti tiems patiems jau nuteistiems asmenims: broliams Antanui ir Arturui Urbučiams bei Svetlanai Popovai.

Kai kuriems iš nuteistųjų vėl teks minti teismo slenkstį, Martyno Vainoriaus nuotr.

Skelbiama, kad “Naftos grupės“ buvę vadovai Antanas ir Arturas Urbučiai bei darbuotoja Svetlana Popova, veikdami organizuotoje grupėje, dabar kaltinami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, o A. Urbutis – ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu. Įtariama, kad neteisėtai buvo legalizuota per 5 mln. Eur.

Pranešama, kad ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, buvo pradėtas dar 2010 m. vasarą.

Jo metu nustatyta, kad kaltinamasis Arturas Urbutis, būdamas bendrovės „Naftos grupėvieninteliu akcininku ir realiai vadovaudamas įmonei, žinojo, kad jo įsigytos bei realiai valdomos bendrovės, kurių būstinės buvo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Šveicarijoje, jokių paslaugų bendrovei neteikė.

Manoma, kad jis nurodęs broliui įtraukti užsienyje valdomų bendrovių žinomai suklastotas sąskaitas-faktūras į ,,Naftos grupės“ buhalterinę apskaitą ir suorganizuoti, kad už tariamai atliktas paslaugas būtų atlikti daugkartiniai mokėjimo pavedimai į jo paties ir S. Popovos užsienyje bendrovių valdomas bankų sąskaitas ir tokiu būdu pasisavino per 5 mln. Eur.

Teigiama, kad A. Urbutis  ir S. Popova,  žinodami, kad šie pinigai gauti nusikalstamu būdu ir siekdami nuslėpti ar įteisinti šias pinigines lėšas, atliko su jomis finansines operacijas. Tokiu būdu esą buvo legalizuota 5.076.095,97 Eur.

Pranešama, kad minėtas ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Šveicarijos Konfederacijos teisėsaugos institucijomis. 

Ši byla artimiausiu metu bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-04-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt