P0

Miestas

Ilgas Smiltynės kelias kurorto link

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-09


Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui domintis, kaip juda Smiltynės, kaip kurorto, įteisinimo reikalai, paaiškėjo, kad jau ir atitinkamos schemos ruošimas užtruko ilgiau nei sutartyje numatytas pratęstas terminas.

O šį procesą užkūręs dabar jau Seimo narys Simonas Genvilas bendrapartiečių valdomos Savivaldybės norą išbraukti Smiltynę iš Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) teritorijos pavadino kvailu ir neleistinu.

8 893,5 Eur vertės Smiltynės turizmo ir rekreacijos schemą pagal jau pakoreguotą sutartį UAB “Sweco Lietuva” turėjo baigti iki balandžio 1-osios, tačiau minėtajam komitetui pirmadienį buvo pristatyta tik pirmoji studijos dalis, kurioje vardinama, kaip Smiltynė atitinka tokioms teritorijoms taikomą reglamentavimą. Viziją teritorijos plėtrai numatoma užbaigti tik per šią savaitę. Vėliau ji dar turės būti pristatoma Savivaldybės specialistams.

Komiteto posėdžio metu buvo nutarta, kad gegužės viduryje turėtų būti rengiamas bendras pristatymas – ir specialistams, ir komitetui.

Posėdyje dalyvavęs S. Gentvilas prašė politikų derybose su Vyriausybe dėl uosto ir miesto bendrųjų planų atsisakyti neseniai atsiradusio pageidavimo išbraukti Smiltynę iš KNNNP teritorijos.

“Tai kvaila ir neleistina. Esame vienintelis toks didmiestis su UNESCO saugomu gamtos paveldu. Manau, kad tokį norą paskatino KNNP tvarkymo planas. Esame parengę kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, jau renkami parašai, kad planas būtų pripažintas ydingai paruoštu, nes nėra pritaikytas moderniam gyvenimui, dėl jo yra įklimpusi ir Neringa. Teismui priėmus tokį sprendimą, turėtų būti rengiamas naujas planas. Reikia keisti ydingą reglamentavimą, o ne atsisakyti unikalaus statuso”, – sakė S. Gentvilas.


  2018-04-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt