P0

Regionas

Šventosios uostas artėja į Palangos glėbį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-17


Seimas antradienį pradėjo svarstyti susisiekimo ministro Roko Masiulio pristatytas Šventosios valstybinio jūrų uosto ir Žemės įstatymų pataisas, kuriomis siekiama šio uosto valdymą patikėjimo teise perduoti Palangos savivaldybei.

Anot pasiūlymo iniciatorių, toks uosto reorganizavimas turėtų teigiamą įtaką jo administravimui, būtų operatyviau sprendžiamos regioninės problemos. “Atvira Klaipėda” jau rašė, kad uostą perėmus Palangos savivaldybei atsirastų galimybė jo rekonstrukcijai gauti Europos Sąjungos paramą.

Priėmus pataisas Šventosios jūrų uosto žemę, akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdytų, naudotų ir ja disponuotų Palangos savivaldybė. Pasak ministro, numatoma, kad Šventosios jūrų uosto naudojimo taisykles ir Šventosios jūrų uosto laivybos taisykles tvirtintų Palangos miesto savivaldybės taryba.

Teikiamais pakeitimais taip pat būtų atsisakoma nepagrįstomis vadinamų išlygų, kai Šventosios jūrų uosto žemė gali būti išnuomojama ne konkurso tvarka – būtų atsisakoma nuostatų, kad uosto žemė gali būti išnuomojama pirmumo tvarka juridiniams asmenims, kurie joje įsigijo statinius.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kad Šventosios valstybinis jūrų uostas yra Lietuvos valstybės nuosavybė, o jo steigėja yra Vyriausybė.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus antradienį balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai – Juozas Imbrasas ir Vytautas Kamblevičius. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 22 d.


2018-04-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt