P0

Politika

Buvęs Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras prezidentei neįtiko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-19


„Tame procese dalyvavo tik mano CV, tad komentuoti nieko daugiau negaliu“, – taip į “Atviros Klaipėdos” žurnalistės klausimą, kaip vertina šalies prezidentės sprendimą neskirti jo teisingumo ministru, atsakė Giedrius Danėlius, buvęs Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras.

“Facebook” nuotr.

Ketvirtadienį pranešta, kad šalies prezidentė atmetė ministro pirmininko šią savaitę jai teiktą advokato 41 metų Giedriaus Danėliaus kandidatūrą į teisingumo ministrus.

Apie tai pranešė BNS, remdamasi prezidentūros Spaudos tarnyba, nors pačiame prezidentūros tinklapyje iki pat darbo pabaigos šios informacijos paskelbta nebuvo.

Teigiama, esą G. Danėlius nebus skiriamas į ministro postą dėl galimo interesų konflikto – jis gynė Raimondą Kurlianskį, buvusį “MG Baltic” viceprezidentą, šią savaitę teismui perduotoje politinės korupcijos byloje.

“Atviros Klaipėdos” žurnalistės paprašytas pakomentuoti tokį šalies prezidentės sprendimą, G. Danėlius buvo itin santūrus. “Tame procese dalyvavo tik mano CV, tad komentuoti nieko daugiau negaliu”, – sakė jis. 

Dėl advokato tapatinimo su klientu žymi advokatė Liudvika Meškauskaitė savo socialinio tinklo paskyroje, reaguodama į anksčiau žurnalisto Andriaus Tapino išsakytą nevienareikšmę nuomonę šiuo klausimu, komentavo: “Tapatinti advokatą su klientu nederėtų – diletantiškas požiūris, nes tada reikėtų gydytoją tapatinti su pacientu (“Tu pasileidėlis, nes išgydei nuo sifilio”). Giedrius Danėlius – profesionalas ir tik džiaugtis reikėtų, kad sutinka užsikrauti ant savęs tokią naštą. Nežinau iki ko nusirisim su tokiu požiūriu”.

INFORMACIJA

Klaipėdos apygardos prokuratūrai G. Danėlius vadovavo ketverius metus – nuo 2009 m. spalio iki 2013 m. rugsėjo. Prieš tai metus laiko ėjo Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas, o dar anksčiau dirbo Kauno bei Vilniaus prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuose. Pastaruosius ketverius metus dirba advokatu Vilniuje. Dirbant uostamiestyje, iširo G. Danėliaus šeima – žmona su mažamete dukra nesutiko iš Vilniaus kraustytis paskui vyrą į Klaipėdą.


  2018-04-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt