P0

Svarbu, Verslas

“Fortum Klaipėda” jėgainėje – rimtas gedimas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-23


Nuo sekmadienio vidurnakčio pagrindiniu centralizuotos šilumos tiekėju uostamiesčiui ir Gargždams tapo Danės gatvėje esanti “Klaipėdos energijos” katilinė. Ji buvo priversta deginti apie trečdaliu nei biokuras brangesnes dujas, nes sugedo “Fortum Klaipėda” valdoma atliekas deginanti jėgainė.

“Fortum Klaipėda” kaminas neberūksta nuo šeštadienio vidurnakčio. “Klaipėdos energija” dėl to užkūrė ne šalia esančią Lypkių, o Danės gatvės katilinę. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Fortum Klaipėda” vadovas Tomas Eikinas patvirtino, kad yra fiksuotas katilo gedimas, tačiau jo nedetalizuoja. Pašnekovo teigimu, gedimui pašalinti gali prireikti 3-4 dienų.

“Apie neplanuotą gamybos stabdymą pranešėme “Klaipėdos energijai” šeštadienį vakare ir sustojome nuo vidurnakčio. Sustojimas vyksta palaipsniui, tad “Klaipėdos energija” turėjo laiko pasiruošti šilumos tiekimui. Įvairių gedimų pasitaiko kartą ar du per metus, tačiau jie paprastai pašalinami per pusę dienos ar dieną. Energetikoje tai įprasta. Tik šįkart truksime ilgiau”, – sakė pašnekovas.

Savivaldybės valdomos AB “Klaipėdos energija” vadovas Antanas Katinas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad balandį “Fortum Klaipėda” turėjo patiekti beveik visą reikiamą šilumos kiekį.

Brangesnes nei biokuras dujas “Klaipėdos energijos” Danės gatvėje esanti katilinė turėjo deginti visą sekmadienį ir dar maždaug iki pirmadienio vidurdienio, nes biokuro katilams reikia nemažai laiko, kad “įsibėgėtų”. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Dėl to mūsų biokuro katilai buvo sustabdyti, o jiems dėl technologijos vien įkaisti reikia 32 valandų – kas valandą temperatūrą didinti galima tik po 5 laipsnius. Todėl susiklosčius tokiai situacijai operatyviai buvo užkurtas Danės gatvėje esantis katilas, deginantis dujas, kurios šiuo metu yra apie 30 procentų brangesnės nei biokuras. Prievolė užtikrinti nepertraukiamą šilumos, kurios dabar reikia karštam vandeniui ir gyvatukams, tiekimą krenta būtent “Klaipėdos energijai”, todėl darbuotojai budi 24 valandas per parą visus metus, net ir ne šildymo sezono metu”, – sakė A. Katinas.

Pasak jo, pirmadienį prieš vidurdienį jau buvo pradėtas deginti vien biokuras, o dujinis katilas Danės gatvėje išjungtas.

A. Katino teigimu, biokuro katilų įkaitinimas yra tik menki nuostoliai, kurie neturės įtakos gegužės šilumos kainai. Tačiau sudegintos dujos turės įtakos metiniams Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skaičiavimams, kuriais vėliau vadovaujamasi nustatant galutinę kainą.

Pasak “Klaipėdos energijos” vadovo, įmonė jau yra gavusi iš “Forum Klaipėda” pranešimą, kad šiluma nebus tiekiama birželį, nes atliekamas kapitalinis remontas.


  2018-04-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt