Miestas

Medžių galas suplanuotas dar prieš 15 metų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-25


Trečiadienį sklypuose Sukilėlių gatvė 13 ir 15, kur numatom atkurti prieškarinį užstatymą ir čia buvusią Junkerių gatvę, pradėję darbuotis medkirčiai sulaukė ir neigiamos reakcijos.

“Suprantu, kad ten suplanuotos naujos statybos, bet gal nereikėjo išpjauti medžių, kurie palei pat gatvę augo?” – “Atvirai Klaipėdai” sakė klaipėdietis Juozas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė aiškino, kad leidimas kirsti vieną gluosnį, keturias liepas ir du klevus buvo duotas vadovaujantis galiojančiu detaliuoju planu.

“Jis numato, kad čia bus atkurtas prieškarinis užstatymas, buvusi gatvė. Taip pat medžiai būtų trukdę archeologiniams tyrimams, kuriuos būtina atlikti”, – sakė R. Jievaitienė.

Jos minimas teritorijos tarp Aukštosios, Daržų, Sukilėlių, Turgaus, Mėsininkų ir Didžiosios Vandens gatvių detalusis planas buvo patvirtintas dar 2003 m. birželį. Jis numato apleisto stadiono vietoje atkurti buvusią Junkerių gatvę, teritoriją užstatyti komercinės paskirties pastatais.

Minėtuosius du ir dar šalia esančius tris sklypus aukciono būdu yra išsinuomojusi UAB “Eko žaliavos”. Jos komercijos direktorius Egidijus Žutautas kalbėjo analogiškai kaip ir R. Jievaitienė. Anot pašnekovo, medžius buvo būtina kirsti ir dėl to, kad reikės iškelti čia esančius inžinerinius tinklus.

“Eko žaliavos”, kaip ir buvo skelbta anksčiau, šioje vietoje ir toliau planuoja statyti viešbutį.

“Deramės su įvairiais tinklais, tačiau kalbėti apie statybų pradžią yra gerokai per anksti, nes nežinome, kiek truks archeologiniai kasinėjimai – metus ar du. Jau turime pavyzdį gretimame sklype. Vieta čia tokia, kad tikrai daug darbo archeologams. Bet mes žinojome, kur einame”, – sakė E. Žutautas.


  2018-04-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt