„Džiazo žvaigždės“ apdovanojimai

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-04-26

Balandžio 30 d., pasauliui minint Tarptautinę džiazo dieną, Klaipėdoje bus įteiktas jau trečiasis „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimas, skiriamas labiausiai nusipelniusiems uostamiesčio džiazo muzikos propaguotojams. Iškilmingo, bet visiems gerą muziką mylintiems geriems žmonėms atviro vakaro metu taip pat suskambės geriausių Vakarų Lietuvos džiazo atlikėjų atliekamos melodijos.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio įsteigtas „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimas pirmą kartą suspindėjo 2016 metais – „Už viso gyvenimo nuopelnus džiazo muzikai“ jis buvo įteiktas vienam ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, kompozitoriui, pedagogui Sauliui Šiaučiuliui. Pernai „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimas už „Džiazo muzikos propagavimą“ įteiktas Klaipėdos džiazo orkestro įkūrėjui ir vadovui, saksofonininkui Kęstučiui Sovai.

„Džiazo žvaigždės“ apdovanojimai jau tapo gražia nauja uostamiesčio džiazo muzikos tradicija. Juolab kad Klaipėda  – tai neužšąlantis Lietuvos kultūros, o kartu ir džiazo muzikos uostas“, – pranešime cituojama apdovanojimų iniciatorė ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Tretieji „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimai bus surengti viešbučio „Amberton Klaipėda“ renginių ir koncertų salėje „Vakaris“ (Naujojo Sodo g. 1), pirmadienį (balandžio 30 d.), 18.00 val.

Renginio svečiams tą vakarą savo koncertą dovanos legendinis uostamiesčio diksilendas „Memeland“. Tai unikalias ir vienas seniausias Lietuvoje Klaipėdos džiazo tradicijas puoselėjantis kolektyvas, suvienijęs garsiausius uostamiesčio džiazo muzikantus – Laimoną Urbiką (saksofonas), Leonardą Bėkšą (trimitas), Saulių Šiaučiulį (klavišiniai), Vykintą A. Jasaitį (gitara), Antaną Balsį (kontrabosas) ir Edmundą Federavičių ( mušamieji). Pirmadienį prie diksilendo „Memeland“ taip pat prisijungs ir kviestiniai vakaro svečiai – Kristina Jatautaitė (vokalas) ir Mantas Nazarovas (gitara).

„Džiazo žvaigždės“ apdovanojimų metu pasirodymą surengs ir unikalius Vakarų Lietuvos muzikantus suvienijusio Klaipėdos džiazo orkestro combo grupė, pristatysianti naują savo programą.

Auksinį „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimą, atiteksiantį labiausiai nusipelniusiems uostamiesčio džiazo muzikos propaguotojams, sukūrė klaipėdietis dailininkas Aurimas Anusas.

Renginys nemokamas.

INFORMACIJA

 Tarptautinė džiazo diena, globojama UNESCO, visame pasaulyje minima kiekvienų metų balandžio 30 d. Šia diena siekiama ne tik skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją, lyčių lygybę, bet ir informuoti visuomenę apie džiazo muzikos vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes.  Praėjusiais metais tarptautinė Džiazo diena iš viso minėta beveik 200 pasaulio šalių. Įvairūs tarptautinės džiazo dienos renginiai balandžio 30 d. bus surengti ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Džiazo festivalio metu pristatys knygą

Birželio 25 dieną, 18 valandą, Klaipėdos pilies džiazo festivalis ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteka kviečia į Vyganto Švobos knygos ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - šių metų „Grammy“ laureatė

Birželio 29 dieną, Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus galima išgirsti Nicole Zuraitis. „Nicole pirmą kartą sutikau Niujorke prieš 6 metus, buvo ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Vyks muzikinis seminaras „Muzika gydo - džiazas vienija"

Birželio 27-29 dienomis Klaipėdoje vyksiantį jubiliejinį XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalį birželio 26 d. 19 val. pradės muzikinis seminaras „Muzika ...
2024-06-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This