P0

Kriminalai ir nelaimės

Darbavimasis plaktuku atsieis dar 3 tūkst. eurų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-27


Buvusiam Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjui Irenijui Zaleckiui ir praėjus beveik 8 metams teko varstyti teismų duris dėl to, kad jis plaktuku suniokojo savo posūnio ir jo uošvienės automobilius.

Twanda Baker (flickr.com) nuotr.

Dar 2011 m. liepą I. Zaleckis įsiteisėjusiu Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendžiu buvo nubaustas 4 000 litų (1158 eurų) bauda už tai, kad “viešoje vietoje vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką”.

Šioje byloje buvo įrodyta, kad jis 2009 m. rugsėjo 17-osios naktį, tarp 2 ir 2.30 val., priėjęs prie posūnio uošvės  automobilio „Ford Puma”, “daiktu, panašiu į plaktuką”, išdaužė priekinius ir galinius žibintus, stiklus, apgadino variklio dangtį ir stogą. Netrukus jis nuėjo prie netoli stovėjusio posūnio automobilio „Mercedes Benz“ ir taip pat išdaužė langų stiklus bei abu priekinius žibintus.

Nukentėjusieji buvo inicijavę ir bylas dėl žalos atlyginimo. Klaipėdos apylinkės teismas pernai gruodžio 20 d. jų ieškinius tenkino iš dalies – moteriai priteisė 1798,27 Eur turtinės žalos bei 350 Eur bylinėjimosi išlaidų, o mersedeso savininkui – 761,3 Eur turtinės žalos.

I. Zaleckis su tokiu sprendimu nesutiko ir skundė jį Klaipėdos apygardos teismui. Jis tikino, kad toks sprendimas yra “šališkas, neteisingas ir neteisėtas, priimtas klaidingai nurodant bylos faktines aplinkybes ir neatskleidus jos esmės, todėl turėtų būti pakeistas”.

Tačiau Klaipėdos apygardos teismo kolegija, kurią sudarė teisėjai Eduardas Maškevičius, Remigijus Preikšaitis ir Aurelija Sadauskaitė, išnagrinėjusi skundą šį ketvirtadienį paskelbė, kad jį atmeta ir žemesnės instancijos teismo sprendimą palieka nepakeistą. Ši nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos.


  2018-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt