P0

Kultūra

Kūrėjams skyrė 10 stipendijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-04


Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino ketvirtadienį pasirašytu įsakymu paskirta 10 stipendijų kultūros ir meno kūrėjams.

Stipendijos dydis siekia 580 eurų per mėnesį. Ji gali būti skiriama nuo 6 mėnesių iki 2 metų laikotarpiui, tačiau visos šįkart paskirtosios ilgiausiai bus mokamos metus laiko.

Į stipendijas iš viso šįkart pretendavo 45 kūrėjai.

Daugiausiai vertinimo balų – 70 – sulaukė žurnalistas, rašytojas Mindaugas Milinis, už stipendiją įsipareigojęs istorinio romano „Partizanas“ antrąją dalį, kurioje bus aprašomas Klaipėdos sovietizavimas 1946–1949 m. bei pokario kovos Vakarų Lietuvoje. Jam stipendija skirta 12 mėnesių.

Metus laiko stipendijos bus mokamos ir fotografui Remigijui Treigiui už tęstinį ciklą „Portretas“, vizualųjį dienoraštį „Šviesos valanda“ bei dalyvavimą parodose,  dailininkei Irmai Leščinskaitei už „Klaipėdos krašto istorinių asmenybių miniatiūros abstrakčioje tapyboje su pridėtinės realybės technologija sukūrimą“ bei muzikologei Daivai Kšanienei už knygos „Operos primadona Ona Glinskaitė“ parašymą.

8 mėnesius stipendija bus mokama žurnalistei Jurgai Petronytei už Klaipėdos lėlių teatro patirtimi paremto metodinio leidinio „Lėlės fenomenas“ parengimą.

Pusės metų stipendijos skirtos Dariui Rekiui už performatyviosios poezijos (SLEMO) kultūros pristatymą ir formavimas Klaipėdoje; Janinai Bačiliūnaitei-Ostermaier už knygos vertimą; Daivai Molytei-Lukauskienei už iliustracijų vaikų ir paauglių knygai sukūrimą ir parengimas leidybai, mobiliai parodai, susitikimus su moksleiviais, naujos eilėraščių knygos suaugusiems rašymą ir vokalinio ciklo iš trijų dalių eilėraščių parengimą; Vytautui Jurevičiui už dokumentinio filmo apie jachtą “Lietuva” parengimą ir Linai Itagaki už knygos vaikams „Sakmė apie Neringą ir jūrų slibiną“ iliustracijas.


  2018-05-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt