Kūrėjams skyrė 10 stipendijų

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-05-04

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino ketvirtadienį pasirašytu įsakymu paskirta 10 stipendijų kultūros ir meno kūrėjams.

Stipendijos dydis siekia 580 eurų per mėnesį. Ji gali būti skiriama nuo 6 mėnesių iki 2 metų laikotarpiui, tačiau visos šįkart paskirtosios ilgiausiai bus mokamos metus laiko.

Į stipendijas iš viso šįkart pretendavo 45 kūrėjai.

Daugiausiai vertinimo balų – 70 – sulaukė žurnalistas, rašytojas Mindaugas Milinis, už stipendiją įsipareigojęs istorinio romano „Partizanas“ antrąją dalį, kurioje bus aprašomas Klaipėdos sovietizavimas 1946–1949 m. bei pokario kovos Vakarų Lietuvoje. Jam stipendija skirta 12 mėnesių.

Metus laiko stipendijos bus mokamos ir fotografui Remigijui Treigiui už tęstinį ciklą „Portretas“, vizualųjį dienoraštį „Šviesos valanda“ bei dalyvavimą parodose,  dailininkei Irmai Leščinskaitei už „Klaipėdos krašto istorinių asmenybių miniatiūros abstrakčioje tapyboje su pridėtinės realybės technologija sukūrimą“ bei muzikologei Daivai Kšanienei už knygos „Operos primadona Ona Glinskaitė“ parašymą.

8 mėnesius stipendija bus mokama žurnalistei Jurgai Petronytei už Klaipėdos lėlių teatro patirtimi paremto metodinio leidinio „Lėlės fenomenas“ parengimą.

Pusės metų stipendijos skirtos Dariui Rekiui už performatyviosios poezijos (SLEMO) kultūros pristatymą ir formavimas Klaipėdoje; Janinai Bačiliūnaitei-Ostermaier už knygos vertimą; Daivai Molytei-Lukauskienei už iliustracijų vaikų ir paauglių knygai sukūrimą ir parengimas leidybai, mobiliai parodai, susitikimus su moksleiviais, naujos eilėraščių knygos suaugusiems rašymą ir vokalinio ciklo iš trijų dalių eilėraščių parengimą; Vytautui Jurevičiui už dokumentinio filmo apie jachtą „Lietuva” parengimą ir Linai Itagaki už knygos vaikams „Sakmė apie Neringą ir jūrų slibiną“ iliustracijas.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Pasirinkusiems elektros inžinerijos studijas skirs stipendijas

Energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo (atnaujinta)

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Politika

Kėdes savivaldybėje žada perstumdyti per dvi savaites

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas antradienį vykusio Kontrolės komiteto posėdžio metu pažadėjo, kad nauja jos struktūra bus patvirtinta ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This