Miestas, Svarbu

Sankryžą nori projektuoti dvi bendrovės

Avatar

Martynas Vainorius
2018-05-04


Galbūt po pusantro mėnesio turėtų paaiškėti, kas projektuos estakadą Baltijos prospektų, Šilutės ir Vilniaus plentų sankryžoje – Klaipėdos savivaldybė jau vykdo atitinkamas konkursines procedūras.

Po eismo srautų analizės ir modeliavimo buvo nuspręsta statyti estakadą rytų-vakarų kryptimi. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, projektavimo konkursas vyksta ne pagal mažiausios kainos, o pagal ekonominio naudingumo kriterijų. Jame dalyvauja dvi bendrovės. Dabar vyksta jų kvalifikacijos ir projektinių sprendinių vertinimas.

Žinia, po eismo srautų analizės ir modeliavimo buvo nuspręsta statyti estakadą rytų-vakarų kryptimi, o po ja liktų galbūt šiek tiek pakeista žiedinė sankryža, kuria eismas vyktų pietų-šiaurės kryptimis.

“Pirmasis pasiūlymų vertinimo etapas turėtų trukti apie mėnesį, o po to bus vertinama kaina. Manau, kad po pusantro mėnesio jau galime turėti konkurso laimėtoją ir pasirašyti sutartį dėl projektavimo darbų”, – sakė E. Mantulova.

Pasak jos, objektas yra sudėtingas, tad projektavimas gali užtrukti apie pusantrų metų, o gal ir ilgiau, jei reikės spręsti kokius nors su gretimybėmis susijusius klausimus.

Kalbėdamas apie šios rekonstrukcijos finansavimą susisiekimo ministras Rokas Masiulis šią savaitę “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad šis klausimas yra sunkesnis ne geranoriškumo, o procedūrine prasme.

„Tiek mes, tiek Automobilių kelių direkcija esame nusiteikę padėti sutvarkyti šią sankryžą, tačiau tik pusė jos priklauso Kelių direkcijai ir tą dalį galima padaryti lengvai, o kita pusė priklauso miestui. Ne savo turto direkcija negalėtų rekonstruoti. Kol kas man buvo pristatyta, kad teisinio šios problemos sprendimo būdo nėra. Tačiau yra galimybė skirti pinigus kuriam nors kitam miesto objektui sutvarkyti, o miestas ta dalimi jau prisidėtų prie šios sankryžos rekonstrukcijos. Buvo ir pasiūlymas tą mazgą, o galbūt ir visą Baltijos prospektą atiduoti Kelių direkcijai. Diskutuosime apie tai“, – tada sakė Susisiekimo ministerijos vadovas.


2018-05-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt