P0

Miestas, Svarbu

Planuoja naujus kvartalus (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-07


Klaipėdos savivaldybės užsakymu planuojamos dvi nemenkos gyvenamosios paskirties teritorijos, kuriose numatoma ir daugiaaukščių, ir individualių namų statyba.

Penktadienį visuomenei pristatytos pirminės abiejų šių teritorijų – esančių tarp Šiaurės prospekto ir Pievų gatvės bei tarp Medelyno ir Labrenciškės – koncepcijos.

Teritorijoje tarp Pievų gatvės ir Šiaurės prospekto daugiabučius numatoma statyti palei Šiaurės prospektą, o už jų būtų  individualūs namai. Kampe prie sankryžos numatoma komercinė teritorija. Martyno Vainoriaus nuotr.
Pasisakė ir kaimynai

Teritorijoje tarp Pievų gatvės ir Šiaurės prospekto daugiabučius numatoma statyti palei Šiaurės prospektą, o už jų būtų individualūs namai. Kampe prie sankryžos numatoma komercinė teritorija.

Kai kuriuos čia esančius vandens telkinius numatoma išsaugoti ir pritaikyti rekreacijai, o kitus panaikinti. Teritorijoje projektuojama 1,9 ha ploto želdynų, kuriuose būtų pėsčiųjų, dviračių takai, poilsio aikštelės.

Projektuotojai iš UAB “Plentprojektas” buvo numatę du galimus teritorijos suplanavimo variantus. Viename iš jų buvo numatyta magistralinė gatvė, kitame – kelios gatvelės. Linkstama prie pastarojo varianto. Projektuotojų nuomone, Savivaldybė turėtų nutiesti tik pagrindines gatves, o kitas – sklypus įsigiję investuotojai.

Tokia matoma būsimo kvartalo vizija. Pirmajame plane – prekybos centras “Luizė”. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pristatant koncepciją dalyvavę šalia esančio individualių namų kvartalo gyventojai teigė pasisakantys už antrąjį variantą, be magistralinės gatvės. Kartu jie akcentavo, jog šioje miesto dalyje želdiniai yra tik prie šv. Kazimiero bažnyčios, tad žmonės pageidauja, jog čia būtų suformuota ir dar viena papildoma želdynų zona.

Taip pat buvo išreikšta nuomonė, kad šalia daugiabučių suplanuoti individualūs namai bus nepatrauklūs, tad jiems skirti sklypai esą nesulauks investuotojų ir “žolės, netvarka, benamių santalka” toliau čia gali likti.

Išsakytas ir pageidavimas, kad prie planuojamos želdyno zonos turi vesti tik dviračių ir pėsčiųjų takai, o ne gatvė, kad žmonės čia eitų pėsčiomis arba važiuotų dviračiais, o ne mašinomis.

Tuo metu architektas Edmundas Andrijauskas kampinį komercinį sklypą siūlė daryti komercinį-gyvenamąjį, nes vien komercinį aukštybinį pastatą čia esą nebus galimybių pastatyti. Jis taip pat siūlė teritorijoje neprojektuoti akligatvių.

Išraiškingas reljefas

Kita UAB “Plentprojektas” planuojama teritorija yra ribojama Labrenciškės ir Šaltinio gatvių bei Girulių miško. Pasak projektuotojų, ji pasižymi labai išraiškingu reljefu – fiksuojamas iki 13 metrų aukščių skirtumas.

Miesto straipsnių vidus

Čia irgi siūloma statyti ir individualius namus, ir daugiabučius, nes juos numatoma statyti ir greta esančioje Medelyno teritorijoje.

Planuojama teritorija.

E. Andrijauskas akcentavo, kad buvęs Labrenciškės dvaras yra ant kalvos, o jei šalia jo bus statomi daugiabučiai, jie “suniveliuos reljefą”.

“Duobėje statyti daugiabučius būtų urbanistinės klasikos pažeidimas”, – teigė jis.

Miesto Tarybos narys Algirdas Grublys išreiškė nuomonę, kad jei kvartalas nuo miško neturės “buferinės zonos”, prasidės problemos – šiukšlės miške ir t. t.

Planuojamos teritorijos vizija. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal sutartį abi šių teritorijų detaliųjų planų korektūros turi būti užbaigtos iki spalio vidurio, tačiau terminas vieną kartą gali būti pratęstas iki trijų mėnesių. Teritorijos prie Šiaurės projekto suplanavimas Savivaldybei atsieis 13 160 eurų, prie Medelyno – 21 244 eurus.

E. Andrijausko nuomone, baigus projektavimo darbus Savivaldybei reikėtų dar nutiesti ir gatves, nes pardavinėti sklypus už rinkos kainą ir dar norėti, kad investuotojai nutiestų gatves, gali būti nerealu, ką jau esą rodo Girulių pavyzdys, kai neperkami patrauklūs sklypai, nes investicijos į infrastruktūrą juos daro nepatrauklius.


  2018-05-07

  Vienas komentaras apie “Planuoja naujus kvartalus”

  1. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Tik gal šiuos darbus prieš 2 dešimtmečius daryt reikėjo. O dabar klaipėdiečiai išsikėlė į priemiesčius, rajono savivaldybei mokėdami mokesčius ir patirdami kitus nepatogumus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt