P0

Miestas, Svarbu

Šiukšles – tik į namui priskirtą konteinerį

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-05-08


Laikus, kai eidami pro bet kokį kieme stovintį šiukšlių konteinerį įmesdavote į jį po ranka pasitaikiusią šiukšlę, teks pamiršti: miesto valdžia pasišovė visus dabar prie gyvenamųjų namų esančius šiukšlių konteinerius suskaičiuoti, sugrupuoti ir griežtai priskirti konkretiems namams. Tiesa, kaip bus baudžiami (ir ar bus baudžiami) tie, kurie išdrįs šiukšlę įmesti ne į savo, o į svetimą konteinerį – kol kas neaišku.

Viliamasi, kad konkretų konteinerį priskyrus konkretiems namams, tokių vaizdelių mieste sumažės, autorės nuotr.

Antradienį miesto savivaldybėje jau nebe pirmą kartą susirinkęs gausus atsakingų Savivaldybės administracijos, merijos bei komunalininkų atstovų būrys vėl tarėsi „šiukšlių klausimu” – kaip padaryti, kad mūsų miestas būtų švaresnis.

„Nusprendėme, kad artimiausiu metu tos konteinerinės aikštelės, kurios jau yra įrengtos arba kurios dabar yra požeminės įrenginėjamos, būtų priskirtos prie namų, kad kiekvieno namo gyventojai žinotų, koks konteineris priklauso jų namui”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė pasitarime dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius. Tam reikės miesto politikų – Tarybos – pritarimo, nes dėl to turės būti keičiami tam tikri poįstatyminiai aktai.

Pasak O. Mariničiaus, šiuo metu nuo pietinės miesto dalies pradedami įrenginėti požeminiai ar pusiau požeminiai konteineriai, juos bus bandoma įrengti taip, kad, pirmiausia, gyventojams būtų patogu, bet kartu ir atsižvelgiant į požemines komunikacijas, kad jos konteineriams netrukdytų ir kad patogu būtų privažiuoti transportui.

Į klausimą, kaip žmonės sužinos, koks konteineris kokiam namui priklauso, direktoriaus pavaduotojas atsakė, jog apie tai bus pranešta ir daugiabučių namų administratoriams, ir paskelbta Savivaldybės tinklapyje, spaudoje.

Esą tokios tvarkos reikalauja ir nemaža miesto gyventojų dalis, nors yra ir tokių, kurie „norėtų, kad šiukšlių konteineris stovėtų prie kiekvieno namo”.

O. Mariničiaus teigimu, šio klausimo svarstymą norima suskubti pateikti jau iki šio mėnesio pabaigoje numatyto miesto Tarybos posėdžio.

„Jei mums pavyks pateikti artimiausiam Tarybos posėdžiui, galbūt jau birželio mėnesį mes galėsime išeiti su gatavu produktu, t. y. su visais poįstatyminiais aktais ir jų pagrindu pradėti darbą”, –  sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.


2018-05-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt