P0

Kultūra

P. Domšaičio galerijoje – „Šimtas ir vieneri metai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-09


Prano Domšaičio galerijoje veikia Juozo Griušio (1952–2017) tapybos ir piešinių paroda „Šimtas ir vieneri metai“.

Penktadienį, gegužės 11 dieną, 17 val. dailininko bičiuliai, bendražygiai, jo kūrybos gerbėjai kviečiami į parodos pristatymą – kultūros vakarą, skirtą dailininko atminimui. Vakaro metu gros Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos  fleitos mokytoja Loreta Fridinovienė su mokine Vrinda Rackevičiūte, eiles skaitys Livija Grajauskienė.

„Nėra tos dienos, kad neeskizuočiau. Iš vienų eskizų išauga rimtesni darbai, kiti  – patys kaip atskiri kūriniai, treti taip eskizais ir lieka. Bet dirbu kasdien: tai – lyg dienoraščio rašymas“, – yra sakęs dailininkas Juozas Griušys. Ir pridurdavo: „Esu „trys viename“ – karikatūra, grafika, tapyba. Arba atvirkščiai. Ir dar – kaligrafija“.

Tapytoją, grafiką, kaligrafą, karikatūrų meistrą ir komiksų istorine tematika kūrėją, ilgametį Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ vadovą Juozą Griušį Palangos dailininkų bendruomenė ir dailės mylėtojai prisimena su didele pagarba.

Dailininkas gimė 1952 m. Medsėdžių kaime Klaipėdos rajone. Baigęs Priekulės vidurinę mokyklą, 1969 m. įstojo į Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumą. Nuo 1975 m. gyveno ir kūrė Palangoje. Bendrose parodose J. Griušys dalyvavo nuo 1975 m., surengė keletą personalinių parodų.

Nuo 1972 m. dailininkas dar bendradarbiavo su tuo metu itin populiariu žurnalu „Šluota“. Periodiniuose leidiniuose jis publikavo apie tūkstantį karikatūrų ir draugiškų šaržų, dalyvaudavo ir skindavo laurus tarptautinėse karikatūrų parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Dailininkas mirė 2017 m. gegužę Palangoje.


  2018-05-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt