P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Rusakalbiai paminėjo gegužės 9-ąją (5)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-05-09


Prie sovietų kariams skirto paminklo ir jų kapavietės trečiadienio vidurdienį gausiai rinkosi Klaipėdos rusakalbių bendruomenė – čia tradiciškai paminėtos II pasaulinio karo pabaigos Europoje metinės.

Tarp susirinkusiųjų nemaža dalis buvo pasidabinę Georgijaus juostelėmis, kurios po 2014 m. kilusio ginkluoto konflikto Ukrainoje pradėtos vertinti itin dviprasmiškai, nes tada jos pradėtos naudoti kaip prorusiškai nusiteikusių gyventojų ir asmenų, siejamų su Rusijos specialiosiomis pajėgomis, ženklas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tokia juostele tradiciškai buvo pasipuošęs ir miesto Tarybos narys, Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslav Titov. “Atviros Klaipėdos” žurnalistas užfiksavo, kad ją atlapuose taip pat turėjo už neapykantą, diskriminaciją kurstančio turinio lapelių „Tautieti“ ir „Šalin eurą“ platinimą ir neteisėtą ginklo laikymą pirmos instancijos teismo sprendimą jau išgirdęs Olegas Titorenko, asociacijos “Vitės bendruomenė” valdybos pirmininkas Ruslanas Schneiderat.

Daugiau nei valandą trukusio minėjimo metu kalbėjęs Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandras Georgijevičus Gračiovas pasisakė apie neva atgimstančius profašistinius judėjimus, nepagailėjo kritikos Šiaulių valdžiai, kuri esą nepagarbiai elgiasi su sovietinių karių atminimu, pabrėžė, kad Rusija savo vykdoma politika esą siekia taikos.

“Pergalę prieš fašizmą pasiekė visą sovietinė liaudis, kurios dalimi tuo metu buvo ir Lietuva”, – baigdamas savo kalbą pareiškė konsulas.


V. Titovas savo kalboje pareiškė žinąs, kas nori karo, ir kreipėsi į JAV prezidentą Donaldą Trampą žodžiais, kurie esą buvo užrašyti viename iš netoli Klaipėdos buvusių nacistinių lagerių: “žmonės, būkite budrūs, saugokite taiką”.

Miesto valdžiai renginyje dar atstovavo Politinės partijos “Rusų aljansas” nariai – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius ir miesto Tarybos narys Andrej Kugmerov.

Minėjimo metu pasisakė ir vienos Vokietijos organizacijos atstovai, išreiškę nepasitenkinimą dabartiniais NATO ir Rusijos santykiais, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vykdoma “antirusiška politika”.

Renginio metu budėję policijos pareigūnai, kurie buvo uždarė eismą dalyje S. Daukanto gatvės, žurnalistui sakė, kad incidentų buvo išvengta, tačiau tiek ilgai stovėti saulėje kai kuriems vyresnio amžiaus minėjimo dalyviams buvo per sunku. Pora jų dėl saulės smūgių ar perkaitimo buvo išvežti į ligonines.

Rusija ir jos tautiečiai užsienyje pergalę II pasauliniame kare skirtingai nei Vakarų pasaulis mini ne gegužės 8-ąją, o 9-ąją, nes Stalinui buvo neįtikęs diena anksčiau pasirašytas Vokietijos kapituliacijos aktas ir jis pareikalavo, kad Berlyne būtų pasirašytas dar vienas. Sąjungininkai tam pritarė.


2018-05-09

5 komentarai “Rusakalbiai paminėjo gegužės 9-ąją”

  1. Kodėl tik rusakalbiai? Paminėjo visi padorūs žmonės didingos Pergalės sukaktį. O fašistai a la martynas vainorius ir kiti JAV “patriotai” pasikasė dar kartą skaudantį užpakalį, kurį taip teisingai 1945-05-09 prispardė tarybinis karys kerzavu batu dabartinių valdančiųjų fašistų protėviams. Yra tik dvi tautybės – žmonės ir nežmonės. Fašistai, martynai, konservai, libiai ir kiti JAV vergai nėra žmonės. Tokia štai paprasta tiesa…

    • Reikia labai daug jėgų panaudoti, kad iš vatniko į žmogų transformotumeisi.

  2. Prie ko čia “sovietiniams kariams”?! Ten palaidoti visų tautybių kariai, tame tarpe ir lietuviai. Jei gerai paskaitytumet pavardęs żūvusiųjų, tada žinotumet. Pagieža yra baisus jausmas. Rašančiajam reiktu atminti, jog lazda turi du galus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt