P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Nugriaudėjo 18-oji ŽENIA (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-05-11


Kasmetinis tradicinis Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas uostamiesčio žurnalistų bendruomenės renginys ŽENIA penktadienio vakare jau aštuonioliktąjį kartą nugriaudėjo Klaipėdoje.

Šiemet į kolegas kreipėsi Angelas, Martyno Vainoriaus nuotr.

2001 metais prasidėjęs kaip kelių tuomečių jaunų žurnalistų Spaudos dienai paminėti suburtas eilinis žurnalistų tūsas, renginys išaugo į didžiulę rašančios, filmuojančios ir kalbančios uostamiesčio bendruomenės pavasarinę šventę, kurioje kelinti metai iš eilės apsilanko ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius, o ką jau bekalbėti apie miesto merą ar gausų rėmėjų būrį. Dešimtus metus renginį organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius.

LŽS pirmininkas D. Radzevičius medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai” apdovanojo ilgametę buvusią „Klaipėdos” žurnalistę Janiną Zvonkuvienę, „Bangos” redaktorę Viliją Butkuvienę ir „Pajūrio naujienų” redaktorę Vitaliją Viktauskienę bei atidavė duoklę – medalį – už jau anksčiau gautą Vinco Kudirkos premiją „Vakarų ekspreso” žurnalistei Gražinai Juodytei.

Visgi svarbiausioji Žurnalistų Entuziastų Nepriklausomų Informatorių Apdovanojimų (taip šifruojama ŽENIA) vinis yra žurnalistams skiriamos penkios pagrindinės nominacijos už metų nuopelnus: už rezonansinius straipsnius ar reportažus (Metų Knyslys), už staigiausią kilimą karjeros laiptais (Metų skrydis), už netikėtą talento proveržį (Metų atradimas), už žurnalistų bendruomenei skausmingą veiksmą ( Metų praradimas) ir už „liapsusą” (Metų praskridimas).

Nominacijos pristatomos šmaikščiai, o kasmet renginį veda vis kitas personažas, kurį įkūnija ilgametis „Lalunos” reporteris Žydrūnas Naujokas. Šiemet jis pavirto į Angelą.

Nugalėtojus demokratišku būdu išrenka patys kolegos, atsistodami už kandidatų nugarų į eilę: prie kurio susidaro ilgiausia eilė, tas ir laimi.

Garbingiausia laikoma Knyslio nominacija šįkart atiteko „Lietuvos ryto” TV reporterei Gintarei Butkienei už reportažą apie Gabrieliaus Landsbergio mamos „atsiriektą” kaimo bendruomenės kelią. Tarp pretendentų į Knyslio nominaciją buvo ir „Atviros Klaipėdos” redaktorius Martynas Vainorius.

Tačiau jis laimėjo Metų atradimo nominaciją. Be to, specialiu prizu – Nikės plunksna – kolegas pamaloninanti miesto Tarybos narė, Jūrų muziejaus atstovė spaudai Nina Puteikienė šiemet parkerį už laisvo žodžio sklaidą skyrė irgi „Atviros Klaipėdos” redaktoriui.

Metų praradimo nominacija atiteko „Vakarų ekspreso” redaktoriui Ryčiui Savickiui, paliekančiam redakciją, Metų skrydžio – „Tiesos” portalo redaktoriui,„ Atviros Klaipėdos” bendradarbiui Valdui Pryšmantui, o Metų praskridimo –  Valdemarui Puodžiūnui.

„Ačiū” nominacija, teikiama geriausiam atstovui spaudai, šiemet skirta Vaidui Klumbiui iš DFDS, o Metų žurnalistu pripažintas „Lietuvos žinių” reporteris Denisas Nikitenka. Metų žurnalistą už aktyvią ne tik žurnalistinę, bet ir visuomeninę veiklą renka LŽS Klaipėdos apskrities skyrius.


  2018-05-11

  Vienas komentaras apie “Nugriaudėjo 18-oji ŽENIA”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt