header / full width banner
Politika, Svarbu

Savivaldybei pavyko atsikratyti R. Beinoravičienės

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-05-15


Pirmadienį Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose buvo paskelbtas sprendimas administracinėje byloje pagal buvusios Klaipėdos savivaldybės Viešųjų ryšių poskyrio vedėjos Rimos Beinoravičienės pareiškimą dėl jos atleidimo iš pareigų.

Tai vaizdas iš balandžio 24 d. vykusio administracinės bylos nagrinėjimo teisme: gegužės 14 d. išklausyti teismo sprendimo nepanoro nė vienas iš besibylinėjusiųjų. Palmiros Mart nuotr.

Sprendimą paskelbęs teisėjas Remigijus Arminas konstatavo, jog 2018 metų vasario 28 d. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo R. Beinoravičienė buvo atleista iš pareigų, „yra teisėtas ir pagrįstas“, todėl atmetė ir kitą pareiškėjos prašymo dalį priteisti jai už priverstines pravaikštas negautą darbo užmokestį bei bylinėjimosi išlaidas.

Priimdamas tokį verdiktą teismas iš esmės rėmėsi Lietuvos vyriausiojojo administracinio teismo praktika bylose dėl įstaigų ar jų padalinių reorganizacijos ir su tuo susijusių valstybės tarnautojų pareigų panaikinimu. Konstatuota, kad vieno valstybės tarnautojo teisės negali būti aukščiau už valstybės poreikius.

Teismas pripažino, jog administracijos direktoriui suteikta teisė spręsti apie pareigybių skaičiaus savivaldybėje būtinumą, bei konstatavo, kad bylos duomenys nepatvirtino pareiškėjos teiginių esą jos funkcijos buvo perkeltos naujai įsteigtai administracijos direktoriaus padėjėjos pareigybei. Teismo nuomone, Viešųjų ryšių poskyrio vedėjos ir direktoriaus padėjėjos tiek pareiginiai nuostatai, tiek ir funkcijos yra skirtingos.

Teismas tai pat konstatavo, jog prieš vykdant reorganizaciją Klaipėdos savivaldybės Informavimo ir e. paslaugų skyriuje, buvusi Viešųjų ryšių poskyrio vedėja apie tai buvo įspėta tinkamai, laikantis visų teisės aktų reikalavimo, o „struktūriniai pertvarkymai yra pateisinami, siekiant optimizuoti tarnybos pareigybes“, kas šiuo atveju, teismo nuomone, ir buvo padaryta, sumažinus minėtame skyriuje darbuotojų skaičių.

post banner

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Beje, į sprendimo paskelbimą neatvyko nei pati pareiškėja, nei jos gynėjai, nei Savivaldybės atstovai: tuščioje teismo salėje jį išklausė tik „Atviros Klaipėdos“ žurnalistė.

Po sprendimo susisiekus su R. Beinoravičiene ir pasiteiravus, ar jai nepalankų teismo verdiktą ketina skųsti, ji atsakė: „Skųsim, aišku“.

 

 


2018-05-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt