P0

Miestas, Svarbu

Dangės skverui sužibo viltis (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-05-17


Dar praėjusių metų pabaigoje dėl buvusių rangovų ir subrangovų ginčų strigęs Dangės skvero ir krantinių rekonstrukcijos projektas pajudėjo iš mirties taško.

Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybėje vykęs minėto projekto sprendinių pristatymas, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, praėjo sklandžiai. Projektuotojai – UAB “Hidrosfera” atstovai – esą atsižvelgė į anksčiau išsakytas Savivaldybės atstovų bei specialistų pastabas ir projektą nežymiai pakoregavo.

Vienas iš naujojo skvero vizualizacijos epizodų

“Realiai niekas nėra pasikeitęs nuo mūsų įsivaizdavimo, kaip turėtų atrodyti Danės skveras  – rekonstruotos krantinės, aktyvioji zona, pasyvioji zona, maksimaliai išsaugoti žalieji plotai, t. y. medžiai, kurie yra vertingi šiame skvere”, –  santūriai galutinį projekto sprendinių pristatymą komentavo administracijos direktorius.

Jo teigimu, pagal dabartinę esamą situaciją projektą planuojama baigti rugpjūčio mėnesį ir tada ketinama skelbti rangos darbų konkursą.

Savivaldybės administracija norėtų, kad konkursas įvyktų iki šių metų pabaigos. Pasak S. Budino, jeigu viskas vyktų sklandžiai, yra “tikimybė darbus pradėti jau šiais metais, jei ne – nusikeltų darbai į kitų metų pirmą ketvirtį”.

INFORMACIJA

Savivaldybės skelbtą konkursą Dangės skvero rekonstrukcijai laimėjo ir 137 940 eurų  vertės sutartį  pasirašė UAB „Hidrostatybos projektai“ jungtinėje veikloje su UAB „Hidrosfera“. Projekto sąmata, tikėtina, šiuo metu yra padidėjusi.

Pagal projektą numatyta sutvarkyti Dangės krantines, jas šiek tiek “patraukiant” link upės ir keliose vietose įrengiant terasas, skvere pasodinti gėlynų, pastatyti naujus suoliukus, įrengti modernų apšvietimą, vaikų žaidimo, poilsio aikšteles, naują fontaną, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takus. Skvere ketinama taip pat eksponuoti ir gerai išsilaikiusius prieš karą čia stovėjusios vilos pamatus bei dalį grindų, įrengti neregiams skirtą skvero modelį ir kt.


  2018-05-17

  Vienas komentaras apie “Dangės skverui sužibo viltis”

  1. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Gal bus kam įdomu pasižiūrėti ir būsimo skvero vaizdus:

   https://www.youtube.com/watch?v=iCz70_dPMXo&t=24s

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt