P0

Uostas ir jūra

Dauguma į Kuršių neriją kelsis brangiau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-17


AB „Smiltynės perkėlos“ praneša, kad nuo šių metų birželio 1-osios keisis keltų bilietų kainos, nes ketvirtadienį Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino naują vadinamąjį didžiausią tarifą.

Nuo birželio 1-osios keleivio bilieto kaina už perkėlimą į abi puses bus 1 euras – 20 proc. didesnė nei dabar. Palmiros Mart nuotr.

Nuo birželio 1-osios keleivio bilieto kaina už perkėlimą į abi puses bus 1 euras (dabar – 80 centų) . Persikėlimas lengvuoju automobiliu kainuos 12,3 eurų (dabar 11,05 Eur), mopedu, motociklu – 4,9 eurų (dabar mopedams kaina siekia 1,7 Eur, o motociklams, motoroleriams – 3,35 Eur), autobusu iki 5 tonų – 24,6 eurų (dabar – 18,55 Eur), daugiau nei 5 tonų – 39,4 eurų (dabar – 30,05 eurų).

Tuo metu kainos krovininiams automobiliams mažėja. Nuo 3,5 iki 12 tonų – kaina sieks 28,3 eurų (dabartinė yra 45,1 Eur), sunkesniems nei 12 tonų – 39,4 Eur (dabar – 79,65 Eur).

Bendrovės Ekonomikos ir finansų direktorius Tomas Masys “Atvirai Klaipėdai” paaiškino, kad kainos juda skirtinga kryptimi todėl, kad buvo pakeista metodika.

Uosto vidus kompas

“Įvertinome, kad svoris nėra toks reikšmingas, kaip transporto priemonės dydis. Todėl kai kuriems autobusams ir krovininėms transporto priemonėms kaina ir mažėja”, – sakė jis.

“Smiltynės perkėlos” vadovas Darius Butvydas anksčiau teigė, kad perkėlimo keltais paslaugų kainos nesikeitė kone dešimtmetį, kai esą dėl infliacijos augimo, vidutinio darbo užmokesčio didėjimo ir kitų veiksnių kainos sparčiai augo daugelyje sričių, įskaitant ir viešąjį transportą.

Teigiama, kad keisis ir didžiausio tarifo diferencijavimo tarp atskirų perkėlimo kategorijų tvarka – ženkliai sumažintas kainoraštyje esančių kategorijų skaičius, jas sustambinant nuo 24 iki 8 kategorijų. Taip nuspręsta siekiant patogumo ir aiškumo klientams.

Pagal naująją tvarką nebus imamas papildomas mokestis už transporto priemonėse besikeliančius keleivius, mat ši kaina jau įtraukta į transporto priemonės perkėlimo kainą.

Esą taip tiek klientai, tiek darbuotojai išvengs nepatogumo, kurį sukelia transporto priemonėje esančių keleivių skaičiavimas, dėl to, teigiama, paspartės aptarnavimo greitis ir atsiras galimybė artimiausioje ateityje pilnai automatizuoti ir transporto priemonių bilietų pardavimą.

Pranešama, kad keleiviai elektroninius bilietus gali įsigyti jau nuo praėjusių metų, naudodamiesi nemokama mobiliąja programėle keltas.lt.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-05-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt