P0

Verslas

Mažės SGD terminalo išlaikymo kaštai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-24


Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pranešė patvirtinusi naują suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamąją, kurią moka visi dujų vartotojai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

2018 m. II pusmečiui nustatyta 469,99 Eur/(MWh/parą/metus) dedamoji prie gamtinių dujų perdavimo kainos. Palyginus su dabar galiojančia – 487,38 Eur/(MWh/parą/metus), ji mažės 3,6 proc. Pernai rudenį buvo patvirtina 578,01 Eur siekusi dedamoji.

Teigiama, kad pokytį lėmė perskaičiuota tikslinė gamtinių dujų kaina ir prognozuojamas paskirtojo tiekėjo metinės dujų importo kainos pokytis.

Į saugumo dedamąją yra įskaičiuoti SGD terminalo išlaikymo kaštai (įskaitant laivo nuomą, darbuotojus ir t.t.), gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid” patiriamos SGD terminalo administravimo sąnaudos, taip pat paskirtojo tiekėjo UAB „Litgas” tiekimo veiklos sąnaudos.


2018-05-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt