P0

Uostas ir jūra

Uoste – unikali saugos sistema

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-28


Uosto direkcijos atstovai teigia, kad dalyvavimas Europos Sąjungos rengiamame projekte „Hazard“ leido sukurti unikalią visame Baltijos jūros regione uosto informacinę sistemą, kuri didina uosto saugą.

Teigiama, kad buvo nelengva į sistemą integruoti duomenis apie konteineriuose gabenamus krovinius, tačiau pavyko ir tai padaryti. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Uosto direkcijos vyriausiojo dispečerio Aleksandro Kaupo, į sukurtą sistemą, kuriai nėra analogų kituose Baltijos jūros uoste, automatiškai patenka visi duomenys iš Krovinių ir prekių informacinė sistemos (KIPIS), naftos produktų daviklių, meteo stotelių ir kt. Tad čia yra visa informacija apie sandėliuose laikomą produkciją, laivus, jų bunkeriavimo operacijas, sistema turi pavojingų medžiagų sklaidos modeliavimo funkciją.

Kartu su Uosto direkcija šiame projekte dalyvauja ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

“Sukurta sistema yra didžiulė pagalba reaguojant į įvykį. Per programą gaunamos labai aiškio koordinatės, kokia pavojinga medžiaga, koks incidentas, tad galime pasirūpinti tinkama technika ir įranga, priemonėmis. Galime reaguoti daug kokybiškiau ir sutrumpinti likvidacijos laiką. Jaučiamės stipriai ir saugiai pasiruošę. Projekto metu vyko 5-6 pratybos. Paskutiniųjų metu išbandėme jau sukurtą produktą. Jos parodė, kad sistema tinkamai veikia”, – sakė Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis.

Pasak Uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus, saugumo didinimas uoste yra svarbus ir dėl čia dirbančių žmonių, miesto, ir dėl klientų.

“Bet kuris krovinio savininkas domisi ir saugumu, tai esminis rodiklis šalia darbų greičio ir kainos”, – sakė jis.

Uosto direkcija už šį projektą buvo įvertinta Finansų ministerijos organizuojamame geriausių Europos Sąjungos investicinių projektų konkurse „Europos burės“.


  2018-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt