P0

Kultūra

Pritarė prancūzmečio įamžinimui

Avatar

Martynas Vainorius
2018-05-31


Klaipėdos miesto Taryba ketvirtadienį pritarė Prancūzijos ambasados iniciatyvai jos lėšomis trimis atminimo lentomis įamžinti 1920-1923 metų laikotarpį, kai ši šalis administravo Klaipėdos kraštą.

Viena iš jų atminimo lentų bus atidengta ant Liepų gatvėje esančio „Luminor“ banko pastato, kur buvo prefekto Gabrieliaus Petisnė būstinė. Nuotraukoje – šioje vietoje vykęs Britanijos karo laivyno karininkų sutikimas 1922-aisias. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (Petisne šeimos archyvo) nuotr.

Viena iš lentų bus atidengta ant Liepų gatvėje esančio „Luminor“ banko pastato, kur buvo prefekto Gabrieliaus Petisnė būstinė. Antroji bus pakabinta ant pastato Sukilėlių g. 8. Ji primins, kad čia veikė Klaipėdos krašto prefektūra. O ant Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės pastato Herkaus Manto g. 25 bus atidengta lenta, žyminti, jog čia gyveno generolas Dominykas Odry, buvęs „valstybių sąjungininkių atstovu“.

Tam vienbalsiai jau buvo pritarusi Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija.

Svarstant klausimą miesto Tarybos narys Algirdas Grublys teiravosi, ar jau planuojama, kaip bus įamžintas vadinamojo 1923 m. Klaipėdos sukilimo šimtmetis, tačiau meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, jog tai yra nesusiję klausimai, bet Savivaldybės administracija esą turės tai omenyje.


2018-05-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt