P0

Verslas

Spręs “Iki” patalpų likimą

Avatar

Martynas Vainorius
2018-06-06


Ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad nekilnojamojo turto bendrovės „Baltisches Haus“ pretenzijos Turto bankui ir valstybinei Privatizavimo komisijai dėl „Vėtrungės“ pasažo pirmojo aukšto patalpų, kuriose dabar veikia parduotuvė “Iki”, neturi pagrindo.

Turto banko atstovė teigia, kad po šio teismo verdikto dabar bus vertinamos tolesnės šių patalpų panaudojimo galimybės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sutartis tarp „Baltisches Haus“ ir Turto banko dėl patalpų nuomos buvo sudaryta dar 2001 m. Pagal ją verslininkai turėjo teisę pertvarkyti patalpas – remontuoti, rekonstruoti, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę ir t.t.

2011-aisiais patalpas buvo nuspręsta privatizuoti. Turto bankas tada nuomininkus informavo, jog jie gali reikalauti atlyginti patirtas išlaidas dėl per nuomos laikotarpį į patalpas investuotų lėšų –  per 4 mln. litų. Verslininkai galėjo patalpas įsigyti tiesioginių derybų būdu, tačiau Privatizavimo komisija 2013 m. vasarį parengtam sutarties projektui nepritarė. Toks sprendimas motyvuotas argumentu, jog “Baltisches Haus” nesilaikė sutarties sąlygų – neišsikėlė iki nustatytos termino – 2012 m. pabaigos, tad ir atlygis už patalpų pagerinimą esą nepriklauso, o pats sutarties projektas neatitiko Vyriausybės nutarime numatytų taisyklių – kartu nebuvo numatyta parduoti šiam objektui priskirto žemės sklypo.

Į teismą kreipęsi verslininkai reikalavo ne tik atšaukti tokius Privatizavimo komisijos sprendimus, bet ir toliau leisti patalpas įsigyti tiesioginių derybų būdu, priteisti per 314 tūkst. eurų siekiančius nuostolius ir atlyginti 1,1 mln. eurų patalpų pagerinimo išlaidas.

Visgi Klaipėdos apygardos teismas pernai birželį jų ieškinio netenkino. Tokį verdiktą Apeliaciniam teismui apskundę verslininkai irgi nieko nepešė. Jo kolegija, kurią sudarė teisėjai Danutė Gasiūnienė, Konstantinas Gurinas ir Alvydas Poškus, konstatavo, jog Klaipėdos teismas pagrįstai konstatavo, kad tol, kol “Baltishes haus” nuomojasi patalpas, ji dar neturi teisės reikalauti atlyginti jų pagerinimui išleistų lėšų.

“Teisę reikalauti daikto pagerinimo išlaidų atlyginimo apeliantė įgis tada, kai turtas bus grąžintas daikto nuomotojui arba privatizuotas bei nustatytas pagerinimo išlaidų pagrįstumas bei jų dydis”, – konstatavo Apeliacinis teismas, pabrėžęs, kas verslininkai neįrodė neteisėtų Turto banko ir Privatizavimo komisijos veiksmų ir palikęs nepakeistą Klaipėdos apygardos teismo sprendimą.

Turto banko atstovė ryšiams su visuomene Aldona Violeta Grinienė „Atvirai Klaipėdai“ teigė, kad dabar bus vertinamos tolesnės šių patalpų panaudojimo galimybės.

“Jei bus priimtas sprendimas jas parduoti, UAB “Baltishes Haus”, kaip ir kiti pretendentai, turės teisę pasiūliusi didžiausią kainą viešo aukciono būdu įsigyti šias patalpas ir toliau jose galės veikti parduotuvė “Iki”, – sakė A. V. Grinienė.


2018-06-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt