P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Nutraukė antrąją “naftininkų bylą” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-08


Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nutraukiantis antrąją baudžiamąją bylą, susijusią su bendrove „Naftos grupė“.

Vieną nuosprendį jau išgirdę, bet jį Apeliaciniam teismui apskundę šios įmonės vadovai Antanas ir Arturas Urbučiai bei darbuotoja Svetlana Popova buvo kaltinami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, o Arturas Urbutis – ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu. Įtarta, kad neteisėtai buvo legalizuota per 5 mln. Eur.

Nei Arturas (kairėje) ir Antanas Urbučiai, nei Svetlana Popova jiems palankaus sprendimo išklausyti neatvyko. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bylą nagrinėjęs teisėjas Eduardas Maškevičius skelbdamas sprendimą vardijo aplinkybes, kurios rodo, jog Urbučius ir S. Popova norima bausti už tą patį nusikaltimą, nors tai draudžia daryti tiek Konstitucija, tiek Baudžiamasis kodeksas, tiek ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Pasak teisėjo, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra konstatavęs, jog kaltinimo tikslinimas negali būti pagrindu pradėti naują baudžiamąjį procesą. O šiuo atveju matyti, kad vyksta antras procesas dėl tos pačios tęstinės veiklos, vykdytos 2006-2010 metais.

“Abejas bylas vienija tie patys faktai ir elementai. Norima bausti pagal tuos pačius Baudžiamojo kodekso straipsnius, skiriasi tik baudžiamojon atsakomybėn patrauktų asmenų ratas. Bylose sutampa netgi kaip įrodymai pateikiamos sąskaitos faktūros. Teismui tektų tirti ir vertinti tuos pačius faktus bei įrodymus, tų pačių liudytojų parodymus”, – dėstė teisėjas.

Pasak jo, tai, kad Apeliacinis teismas dar nagrinėja pirmąją bylą, nereiškia, jog šiame procese reikėtų laukti, kol bus priimtas galutinis nuosprendis minėtoje byloje.

Nutraukdamas bylą teismas panaikino ir laikinąsias apsaugos priemones, taikytas Klaipėdoje esančiam nekilnojamajam turtui. Toks sprendimas per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui. Ar tai darys, kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Dalia Stonienė sakė nuspręsianti, kai gaus nutartį ir į ją įsigilins.


  2018-06-08

  Vienas komentaras apie “Nutraukė antrąją “naftininkų bylą””

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.14.166)

   Apsukriu žmogedru grupuote ….susivienijusi gauja mafija

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt