P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Įtvirtinta draugystė su Prancūzija

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-06-12


„Kalbėti yra gerai, bet veikti yra geriau”, – antradienį Klaipėdos dramos teatre sakė Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, prieš pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį su trimis priedais tarp Prancūzijos ambasados, Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos universiteto.

Palmiros Mart nuotr.

Ir ambasadorius, ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, jog sutarties priedai, skirti puoselėti šiuolaikinį šokį, kiną ir istorinę atmintį, konkrečiais veiksmais prisidės prie kultūrinio  bendradarbiavimo tarp Klaipėdos ir Prancūzijos.

Vienas iš istorinės atminties įprasminimo darbų buvo atliktas tuoj pat po sutarties pasirašymo: ambasadorius P. Jeantaud ir V. Grubliauskas atidengė tris atminimo lenteles, žyminčias, pasak  mero, aplinkybių nulemtą bendrą istorinį atsitiktinumą, t.y. 1920-1923 metų laikotarpį, kai Prancūzija administravo Klaipėdos kraštą.

Atminimo lentos atidengtos prie buvusios prancūzų prefektūros Sukilėlių g., ant buvusio prefekto Gabrielio Petisnė rezidencijos pastato Liepų g., kur dabar įsikūręs bankas, bei ant buvusio Klaipėdos krašto vyriausiojo komisaro generolo Dominyko Odry rezidencijos pastato – dabartinės I. Simonaitytės bibliotekos fasado.

Pastaroji vieta, pasak V. Grubliausko, jam asmeniškai ypač svarbi, nes čia prabėgo jo vaikystė. Meras dėkojo ambasadoriui už asmenines pastangas ir indėlį, puoselėjant ir įprasminant bendrą dviejų valstybių istorinį atminimą.

„Kito tokio aktyvaus, tokio produktyvaus bendradarbiavimo su Prancūzijos ambasada, ko gero, Lietuvoje nėra”, – sakė meras.

Ambasadorius savo ruožtu kelis kartus pakartojo, jog tai yra bendra mūsų istorija, kurios tęstinumas būtinas. Jis priminė Prancūzijos prezidento Emmanuel Macron posakį, jog cementas, jungiantis Europos šalis, yra kultūra.

Vakare žengtas ir pirmasis konkretus žingsnis šiuolaikinio šokio propagavimo srityje:  Klaipėdos dramos teatre parodyta žymaus Prancūzijos choreografo Alban Richard kartu su uostamiesčio šokio teatru „PADI DAPI Fish“ sukurto spektaklio „“Pareiškiu – Brandir” premjera, skirta Lietuvos 100-mečiui.

Šiai datai skirti ir Prancūzijos ambasados bei Prancūzų instituto Lietuvoje kultūrinai renginiai.


  2018-06-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt