P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Apsaugininko žudikas pagrasino rusais

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-06-20


Teismas nepatikėjo teisiamojo ir jo gynėjo tvirtinimu esą “Maximos” parduotuvės apsaugos darbuotojas buvo nužudytas, tik ginantis nuo kito apsaugininko smurto ir provokacijų: trečiadienį už nužudymą bei pasikėsinimą nužudyti Klaipėdos apygardos teismas klaipėdiečiui 30-mečiui Maksim Orlovskij skyrė 17 metų laisvės atėmimo bausmę, paskyręs ją atlikti pataisos namuose.

Į bausmės laiką įskaitytas nuteistojo suėmimas nuo šių metų sausio mėn. iki pat teismo.

M. Orlovskij išvestas iš salės į operatoriaus kamerą sviedė pasirašytus dokumentus ir sušuko: “Kai rusai ateis, visus pakabins”. Palmiros Mart nuotr.

Teismas, priimdamas griežtą nuosprendį, pabrėžė, kad M. Orlovskij tyčia įvykdė dvi sunkias nusikalstamas veikas, o kaltės įrodymus pirmiausia grindė vaizdo įrašais, taip pat gyvo likusio apsaugininko Andrejaus Troščenkos bei liudytojo, tądien taip pat dirbusio poste, parodymais.

Vaizdo įrašuose, pasak teisėjo Eduardo Maškevičiaus, nematyti žymių smurto prieš sulaikytąjį apraiškų, suduotų smūgių nepatvirtino ir teismo med. ekspertas.  Atvirkščiai – sulaikytasis pats priešinęsis ir pats sukėlęs riaušes. Nežymūs paviršiniai M. Orlovskij veido nubrozdinimai galėję atsirasti dėl  grumtynių arti sienos. Vaizdo įraše, pasak teisėjo, matyti, kaip M. Orlovskij peiliu duria keletą kartų. Kalbas apie tai, kad jis gynėsi nuo A. Troščenkos smurto, teismas įvertino kaip teisiamojo gynybinę poziciją.

Teismas nukentėjusiesiems priteisė mažesnius, nei prašyta, civilinius ieškinius, pasirėmęs formuojama teismų praktika. Nužudytojo Rosvaldo Poškos tėvams iš nuteistojo priteista po 30 000 eurų neturtinės žalos atlyginimo, broliui – 15 000, o nužudytojo sužadėtinei ir A. Troščenkai – po 10 000 eurų.

Po nuosprendžio paskelbimo nukentėjusieji sakė, jog vis tiek tų pinigų jie negaus, nes žudikas jokio turto neturi.

Nužudytojo mama palinkėjo jam to paties, kas atsitiko ir jos sūnui, nors nuosprendžiu sakė esanti patenkinta.

Nuteistojo advokatas Alius Galminas “Atvirai Klaipėdai” teigė dar nežinąs, ar skųs teismo sprendimą, kuris, jo nuomone, visgi esąs per griežtas. Pats nuteistasis dar teismo salėje garsiai komentavo, kad nuosprendžio neskųs.

Teismo sprendimu liko patenkintas ir prokuroras Jurij Petuchov, prašęs teisiamąjį įkalinti 18 metų.

M. Orlovskij, prieš nuosprendžio paskelbimą noriai žurnalistams komentavęs neva prieš jį “sufabrikuotą” bylą ir pareigūnus išvadinęs įvairiais necenzūriniais žodžiais, savo tikrąjį veidą parodė, jau išvestas iš teismo salės – į operatoriaus kamerą piktai sviedė pasirašytus dokumentus ir sušuko: “Kai rusai ateis, visus jus pakabins”.

INFORMACIJA

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Skaudžia nelaime pasibaigęs įvykis prasidėjo nuo smulkmenos: šių metų sausio 5 d. pavakare Maksim Orlovskij atėjo nusipirkti mandarinų į “Maximos” parduotuvę, esančią “Akropolio” prekybos centre. Įsidėjęs keletą vaisių į parduotuvės polietileninį maišelį, vyras atsiskaityti už prekes pasuko į savitarnos kasą, tačiau vietoj mandarinų (neva, jo teigimu, netyčia) paspaudė svogūnų ikonėlę. Bet kuriuo atveju kainos skirtumas sudarė vos 1,26 euro.

Tai pastebėjęs apsaugos darbuotojas A. Troščenka M. Orlovskji sulaikė ir nusivedė į apklausos kambarį, kur ir įvyko žmogžudyste pasibaigusi nelaimė: bandant kitam apsaugos darbuotojui 24 metų R. Poškai uždėti sulaikytajam antrankius, pastarasis dūrė savo paties atsineštu peiliu jam į kaklą, nuo dūrio apsaugininkas mirė. Sužalotas buvo ir A. Troščenka.

M. Orlovskij iš įvykio vietos pabėgo, o namuose jį pasiduoti policijai įkalbėjo mama, kuri ir paskambino pareigūnams. Visgi pareigūnai viešojoje erdvėje nepraleido progos pasigirti neva patys operatyviai sulaikę nusikaltėlį.

 


2018-06-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt