P0

Svarbu, Švietimas

„Verdenėje” bandys formuoti dar vieną klasę

Avatar

Martynas Vainorius
2018-06-20


Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų komisija ketvirtadienį aiškinsis, ar yra galimybės nuo rugsėjo „Žemynos” gimnazijoje atidaryti vieną šalia jos esančios ir poreikio negalinčios patenkinti „Verdenės” progimnazijos pirmokų klasę.

Toks sprendimas buvo priimtas po trečiadienį vykusio jau antrojo šios komisijos posėdžio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak šios komisijos narės, Klaipėdos vicemerės Juditos Simonavičiūtės, jei pavyktų atidaryti tokią klasę, būtų patenkinti visų iki vasario 19-osios imtinai prašymus atsiuntusių ir mokyklai priskirtai teritorijai gyvenančių tėvų prašymus priimti jų vaikus į pirmąją klasę „Verdenės” progimnazijoje. Taip iš dalies būtų išspręsta ir konfliktinė situacija, kai šios ir Tauralaukio progimnazijos vadovybė pripažino, jog net ir iki vasario 19-osios išsiųsto prašymo data buvo reikšminga sprendžiant, kas pateks į šias mokyklas.

Švietimo vidus

„Taip pat yra svarstoma galimybė papildomą pirmokų klasę atidaryti „Vitės” mokykloje, tad tokiu atveju tėvai jau galėtų rinktis pagal savo poreikius”, – sakė J. Simonavičiūtė.

Pasak jos, jau akivaizdu, kad kitiems mokslo metams reikės patikslinti „Verdenei” priskirtos teritorijos ribas, nes ji fiziškai nėra pajėgi patenkinti tokio poreikio.

„Taip pat reikės tikslinti tvarką, kad būtų visiškai aišku ir skaidru, kaip reikia elgtis su tais prašymais, kurie atsiunčiami iki oficialaus priėmimo pradžios ir traktuojamai kaip gauti vieną ir tą pačią – pirmąją priėmimo dieną”, – sakė vicemerė.

J. Simonavičiūtės teigimu, mokyklų priėmimo komisijos darbą turi baigti iki birželio 25-osios, tad „Verdenės” komisijai buvo rekomenduota dar nepriimti galutinio sprendimo ir nepradėti su tėvais pasirašinėti sutarčių, kol nebus visiško aiškumo.


2018-06-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt