P0

Miestas, Svarbu

Problemiškoji sankryža: ar nenuplauks žadami pinigai?

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-21


Klaipėdos uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu pranešė gavęs iš susisiekimo ministro Roko Masiulio žinutę, kad svarstant kitų metų šalies biudžeto projektą jame atsirado ir eilutė, kuria 10 mln. eurų būtų skirta problemiškosios uostamiesčio Baltijos prospekto, Šilutės ir Vilniaus plentų sankryžos rekonstrukcijai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Dabar svarbiausia, kad Savivaldybė dar šiemet baigtų projektą ir kitąmet būtų galima pradėti rekonstrukciją. Nors biudžetas įtemptas, daug kur kitur mažinamas finansavimas, Klaipėdai jis paliktas. Tai rodo centrinės valdžios supratingumą ir geranoriškumą. Už tokią sumą galima ir pastatyti. Vilniuje, Laisvės prospekte, šalia Spaudos rūmų estakada savo laiku panašius pinigus kainavo”, – dėstė A. Vaitkus.

Susisiekimo ministras R. Masiulis “Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad Uosto direkcijos vadovo žodžiai yra tiesa.

“Buvo toks ministerijos prašymas formuojant kitų metų biudžetą. Į jį atsižvelgė ir Finansų ministerija, ir premjeras”, – sakė R. Masiulis.

Pasak Savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, šiuo metu jau vyksta projektavimo darbų konkurso pasiūlymų vertinimas. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova gegužės pradžioje buvo sakiusi, kad konkurse gauti du pasiūlymai.

Visgi yra tikimybė, kad projektas gali būti baigtas tik kitų metų pabaigoje, nes pagal konkurso sąlygas darbus reikia atlikti per 12 mėnesių, yra ir galimybė terminą pratęsti 4 mėnesiams.

“Gerai būtų, kad projektas būtų jau šiemet. Viskas dabar yra miesto rankose. Jei jis kitąmet nepanaudos pinigų, jų ir neliks”, – sakė ministras R. Masiulis.

Žinia, po eismo srautų analizės ir modeliavimo buvo nuspręsta statyti estakadą rytų-vakarų kryptimi, o po ja liktų galbūt šiek tiek pakeista žiedinė sankryža, kuria eismas vyktų pietų-šiaurės kryptimis.


  2018-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt