P0

Verslas

Auga Klaipėdos LEZ veikiančios įmonės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-25


Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) skelbia, kad pernai joje veikiančių įmonių pajamos padidėjo 16,5 proc. ir pasiekė daugiau nei milijardą eurų. Taip pat stebimas 12 procentų išaugęs darbo vietų skaičius.

Šie duomenys gauti susumavus 2017 metų Klaipėdos LEZ veikiančių įmonių rodiklius.

„Šiuo metu Klaipėdos LEZ teritorijoje dirba daugiau nei 5400 darbuotojų. Didžiausią įtaką augančiai įmonių apyvartai daro kompetentingas jų darbas. Taip pat prie didėjančių pajamų prisideda ir veiklos optimizavimas, vykdomas įdiegiant naujas technologijas gamybos procesuose. Gerus rezultatus lemia ir tinkama geografinė vieta – šalia uosto esantis Klaipėdos LEZ leidžia lengvai ir greitai pasiekti Skandinavijos, Vakarų Europos, kai kuriems klientams aktualias Afrikos rinkas, kuriose atsiranda vis daugiau užsakymų įmonėms“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės vadovas Eimantas Kiudulas,

Pasak jo, naujų įmonių LEZ teritorijoje 2017 metais neatsirado, tačiau stipriai plėtėsi „Albright International“, taip pat nemažas kiekis kitų esamų kompanijų stiprino savo pajėgumus ir intensyviai ruošė plėtros planus.

„Nuo šių pradžios matome aktyvų esamų įmonių augimą – šiemet plėtros projektus jau pradėjo įgyvendinti kompanijos „AdRem LEZ“ ir „Neo Group“, taip pat numatyta „Retal Baltic“ ir „Indorama“ plėtra. Be to, nuo šių metų pradžios teritorijoje atsirado 3 naujos įmonės“, – teigia E. Kiudulas.

Šiais metais Klaipėdos LEZ teritorijoje kuriasi olandiško kapitalo metalo apdirbimo įmonė „Focus Fabrication Group“, Ispanijos kosmetikos pramonės tiekėja „Capella Baltica“ ir Vokietijos kapitalo elektros laidų rinkinių gamybos įmonė „Baltic Eukutec“.

Iki šiol Klaipėdos LEZ aktyviai pritraukė 29 kompanijas, o iš viso teritorijoje veikia daugiau nei 100 įmonių.

Verslo straipsnių visus kompas

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo, spartų įmonių pajamų augimą lėmė ir aktyvėjantis produkcijos eksportas. Palyginus 2017 metų duomenis su 2016 metų rodikliais, eksportas išaugo 13,2 proc. ir pernai sudarė daugiau nei 718,8 mln. eurų.

„Klaipėdos LEZ teritorijoje veikiančios įmonės kuria produktus, kurie yra konkurencingi ir turi paklausą tarptautinėse rinkose. Tokį rezultatą įmonėms leidžia pasiekti orientacija į produkcijos kokybę, kvalifikuoti darbuotojai ir palanki verslo aplinka”, – tikina E. Kiudulas.

Klaipėdos LEZ yra didžiausia (412 h ploto) tokia zona Lietuvoje, kiekvienais metais sugeneruojanti 2,5–5 proc. Lietuvos BVP. 2017 m. „Financial Times“ patraukliausių ekonominių zonų pasaulyje reitinge Klaipėdos LEZ įvertinta už „Sudarytas sąlygas investuotojams veiklą pradėti greitai ir efektyviai“. Svarbiausios Klaipėdos LEZ pramonės šakos: plastiko ir chemijos, metalo apdirbimas ir didelių gabaritų metalo konstrukcijų gamyba, elektrinių automobilių komponentų gamyba, maisto apdirbimas, logistika ir sandėliavimas.


  2018-06-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt