P0

Verslas

Alaus daryklai prognozuoja turistų srautus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-27


Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TKIC) vadovė Romena Savickienė teigia, kad dabartiniam uostamiesčio kultūrinio gyvenimo ritmui trūko naujų erdvių, kur laisvą laiką leisti galėtų ne tik patys klaipėdiečiai, bet ir miesto svečiai. Todėl, pasak Klaipėdos TKIC vadovės, liepos pradžioje atsidarysianti „Švyturys Brewery“ alaus darykla taps objektu, visus metus pritraukiančiu įdomios veiklos ieškančius lankytojus.

“Aš esu užtikrinta, kad rekonstruota darykla bus labai populiari ir tarp užsienio turistų grupių, kurios norės apsilankyti, padegustuoti pasaulyje žinomą lietuvių produkciją”, – teigia Romena Savickienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot pranešimo spaudai, besilankantys šioje alaus darykloje turės progą tapti įvairių renginių ir muzikos koncertų svečiais, paragauti ne tik pajūrio, bet ir pasaulio virtuvių patiekalų, padegustuoti alaus darykloje gaminamos produkcijos, iš arti susipažinti su visu gamybos procesu ir apžiūrėti aludarystės raidą atskleidžiančią ekspoziciją.

„Klaipėda vienareikšmiškai rodo poreikį kurtis naujoms erdvėms ir traukos centrams, žmonės laukia tokių vietų ir jas visada išbando. Ši atsinaujinusi, bet miestiečiams puikiai žinoma darykla atveria erdvę, skirtą ne tik pavalgyti, bet ir pabendrauti, įvairiapusiškai praleisti laisvalaikį, lankytis kultūriniuose renginiuose. Tokio objekto visi labai laukiame“, – cituojama R. Savickienė.

Ji įsitikinusi, kad naujai besikuriančių erdvių sėkmę pirmiausia lemia orientacija į vietinius gyventojus. Būtent jie gali tą objektą lankyti visus dvylika mėnesių per metus ir tik šių lankytojų srautas gali būti garantuotas.

„Ši darykla glaudžiai susijusi su miesto istorija – tą atspindės ir atviras aludarystės šiame krašte istorijos muziejus, ir kraštui artimo gėrimo vartojimo kultūros puoselėjimas. Juk apskritai Klaipėda vadinama švyturių šalimi, todėl šiuo atveju rekonstruotos „Švyturys Brewery“ alaus daryklos atidarymas miestiečių yra laukiamas ir reikalingas“, – teigia R. Savickienė.

Ji sako, kad tiek vietiniams gyventojams reikalingos vietos, kur galima pabendrauti ir atsipalaiduoti, tiek svečiams iš kitų miestų ar šalių svarbu pasiūlyti erdvių, kur malonu sustoti, pabūti, pailsėti ar atrasti kažką naujo. Bet kokiam naujai atsidarančiam objektui, anot jos, svarbu apgalvoti, kaip jis pritrauks ne tik miestiečius, bet ir turistus iš toliau. Tai labai svarbu ir miesto turizmo tikslams, todėl tokios iniciatyvos – labai palaikomos.

„Aš esu užtikrinta, kad rekonstruota darykla bus labai populiari ir tarp užsienio turistų grupių, kurios norės apsilankyti, padegustuoti pasaulyje žinomą lietuvių produkciją. Taip pat pati vieta galės sutalpinti daug žmonių, o pastačius terasą, atsivers gražūs uostamiesčio vaizdai. Darykla yra centre, šalia kitų lankytinų vietų, bet ir ne pačioje jo širdyje, kur būtų sudėtinga susisiekimo, privažiavimo atžvilgiu. Todėl manau, kad sulauksime miesto svečių antplūdžio“, – sakė centro vadovė.


2018-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt