P0

Svarbu, Sveikata

Dėlioja naujos poliklinikos viziją (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-06-27


Miesto valdžia su medikais jau dėlioja, kokios turėtų būti architektūrinio konkurso, kurio metu būtų renkamas geriausias naujo Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pastato projektas, sąlygos.

Žinia, jį ketinama statyti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A, nugriautos buvusios šaudyklos vietoje.

Sklypai Birutės 5-5A, kur planuojama statyti naują polikliniką. Google Street View nuotr.

Pasak Klaipėdos vicemero Artūro Šulco, trečiadienį vykusio pasitarimo metu vyko diskusija būtent dėl architektūrinio konkurso sąlygų.

“Labai svarbu, kokią šiuolaikišką polikliniką įsivaizduoja patys medikai. Pavyzdžiui, tikriausiai reikia užtikrinti, kad nesusikirstų tų pacientų, kurie ateina su infekcijomis, ir tų, kurie ateina reabilitacijai, srautai. Yra ir daugelis kitų specifinių niuansų, kurie turi nugulti į tokio konkurso sąlygas”, – sakė A. Šulcas.

Pasak jo, šį architektūrinį konkursą, kaip ir naujojo modernaus bendruomenės centro-bibliotekos, rengs Architektų sąjunga.

“Šis konkursas turėtų baigtis iki Kalėdų. Tada jau prasidėtų neskelbiamos derybos su geriausių darbų autoriais dėl techninio projekto parengimo. Patirtis rodo, kad tokiam projektui parengti reikia 8-9 mėnesių, o gal ir visų metų. Taigi, 2019 metais jau būtų galima rengti statybų rangos konkursą”, – sakė vicemeras.

Žinia, kai kurie politikai reiškė nepasitenkinimą, kad norint keisti Klaipėdos miesto savivaldybės 2018–2020 metų strateginio veiklos planą, atitolinami ir šio projekto įgyvendinimo terminai. Anot A. Šulco, natūralu, kad rengiant architektūrinį konkursą, jie šiek tiek koreguojasi, tačiau kur kas svarbiau esą yra tai, kad visi tokie investiciniai projektai būtų subalansuoti ir ateityje užtektų finansinio pajėgumo juos įgyvendinti.

“Kai vieni vyksta lėčiau, Savivaldybės administracija skuba įgyvendinti kitus, kurie einasi greičiau, kaip kad Pamario gatvė. Bet negalima gyventi taip, jog po mūsų kad ir tvanas. Reikia subalansuoti visus projektus, o kaip bendra visuma atrodys po 2020 metų, dar neaišku”, – teigė vicemeras.

INFORMACIJA

Klaipėdos miesto stomatologijos polikliniką prijungus prie Jūrininkų sveikatos priežiūros centro (JSPC) Savivaldybė ėmė spręsti ir poliklinikos pastatų klausimą. Pasamdyti ekspertai išanalizavo keturis galimus variantus ir jų rekomenduotam – statyti naują pastatą sklypuose Birutės g. 5 ir 5A – pernai lapkritį pritarė miesto Tarybos kolegija. Dar buvo analizuoti ir trys kiti variantai – renovuoti Stomatologinės poliklinikos pastatą Pievų tako g. 38, arba statyti naują sklypuose Taikos pr. 46 (šalia LITGRID elektros skirstyklos) ir buvusioje antrojoje vandenvietėje (Ryšininkų g. 11).

JSPC dabar dirba apie 280 specialistų, aptarnaujančių apie 37 tūkst. gyventojų. Buvo teigiama, kad naujas pastatas turėtų būti apie 2700 kvadratinių metrų ploto.  Prie tokio būtina 150 vietų automobilių stovėjimo vietų aikštelė. Preliminariai skaičiuota, kad tokio pastato statyba Birutės g. gali kainuoti 2,8 milijono eurų.

Manoma, kad naujojo naujojo pastato statybos išlaidas bus galima kompensuoti lėšomis, gautomis pardavus dabartinį JSPC pastatą ir Stomatologijos polikliniką.


2018-06-27

Vienas komentaras apie “Dėlioja naujos poliklinikos viziją”

  1. Kodėl nebereikia stomotologines poliklinikos, nes turciai lankosi pas privatininkus, o mazuteliai vaikšto be dantų, tokia šiandieninė Lietuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt